Stop Korupcji: 3,5 roku więzienia dla prezydenta Starachowic

Redaktor Obywatelski3

Na karę 3,5 roku więzienia, 100 tys. zł grzywny, 8 lat zakazu pełnienia funkcji publicznych i przepadek mienia pochodzącego z przestępstwa Sąd Rejonowy w Starachowicach skazał w czwartek prezydenta miasta Wojciecha B.

Wojciech B. był oskarżony o przyjęcie łapówek i nakłanianie do fałszywych zeznań.

W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że wpływ na wymierzenie kary miała duża szkodliwość społeczna czynów popełnionych przez Wojciecha B. W opinii sądu jego postępowanie powinno być wzorem etycznym dla mieszkańców miasta, którzy dwukrotnie zaufali mu podczas wyborów samorządowych. Tymczasem materiał dowodowy wykazał, że Wojciech B. wykorzystując swoje stanowisko, przyjmował korzyści majątkowe i nakłaniał świadka do zmienienia zeznań.

W tym samym procesie zapadły wyroki także dla Justyny Z. – urzędniczki magistratu oskarżonej o przekazywanie pieniędzy Wojciechowi B. i współudział w nakłanianiu świadka do składania fałszywych zeznań – oraz przedsiębiorcy Mariana S., który przyznał się do przekazywania pieniędzy Wojciechowi B. Oboje zostali skazani na 2 lata w zawieszeniu na 5 lat.

Wyrok nie jest prawomocny.

wpolityce.pl, gp

 1. WAŻNE – Głubczyce
  | ID: 551b7444 | #1
 2. | ID: 3c7cc659 | #2

  Kara nie jest adekwatna do czynów.Kara nie spełni roli odstraszającej
  samorzadowców do nakłaniania do fałszowania zeznań,przyjecia łapówek,itp.zachowań.Wprawdzie wyrok nie jest prawomocny, to jest nadzieja,ze kolejne sądy dokładniej zbadają dokumenty.Jest to przykład na duza szkodliwosc społeczna popełnionych czynów.

 3. | ID: 3c7cc659 | #3

  @NGO Dzieki za filmy.Polecam zarówno o sp.Józefie .Mackiewiczu,Ruchu Narodowym.Warto wiedzieć.Zapamiętać.

Komentarze są zamknięte