Powstało stowarzyszenie „Razem dla Opola”

Redaktor Obywatelski1

W Sądzie Rejonowym w Opolu zarejestrowano nowe stowarzyszenie o nazwie „Razem dla Opola”. Jak nie trudno się domyślić, jest to stowarzyszenie powołane na bazie komitetu wyborczego Razem dla Opola, współrządzącego w Opolu. 

Razem dla Opola ma być alternatywą wobec partii politycznych rządzących w regionie. jak czytamy w informacji przesłanej nam przez sekretarza stowarzyszenia Krzysztofa Dryndę: Po raz pierwszy w historii komitet pod nazwą „Razem dla Opola” został przekształcony w stowarzyszenie, tracąc tym samym doraźny charakter swojej działalności na rzecz statusu stabilnej organizacji uczestniczącej w społecznym i politycznym życiu regionu.

W  składzie założycielskim stowarzyszenia znajdują się:

– obecni i byli Radni Miasta Opola (K. Cieszyńska, A. Drewniak, R. Kirstein, M. Lotko, M. Ociepa, E. Sak, M. Sokołowski)

– liderzy Rad Dzielnic i społeczności lokalnych (J. Augustynek, dr J. Moch, U. Spyrka, J. Sopa)

– liderzy organizacji pozarządowych i gospodarczych (B. Bezeg, K. Drynda, Estera Syrek-Macierzyńska, P. Pancześnik)

Prezesem „Razem dla Opola” został Marcin Ociepa, a jego zastępcą obecny doradca prezydenta Opola Alojzy Drewniak. Ciekawe czy ta „alternatywa” zostanie odpowiednio dofinansowana ze środków publicznych. Na pewno to sprawdzimy!

oprac: ŁŻ

  1. Anonim
    | ID: c92ec64d | #1

    Jestem rozczarowany. Brakuje mi w tym gronie takich znakomitości, jak S.S.Nicieja, Dorota Symonides, czy Bartłomiej Kozera.

Komentarze są zamknięte