Kłosowski: powstaje „Biała księga lojalności Mniejszości Niemieckiej”

Redaktor Obywatelski11

Poseł PiS Sławomir Kłosowski zorganizował dziś konferencję prasową, która była poświęcona działalności polityków Mniejszości Niemieckiej, a dokładnie lojalności działaczy TSKN wobec państwa polskiego. Oczywiście nie zabrakło emocji…

Konferencja była odpowiedzią na sejmową konferencję zorganizowaną przez Ruch Palikota z udziałem posła MN Ryszarda Galli.

Kłosowski zadaje dwa pytania:

– Czy TSKN jest wciąż towarzystwem, czy sprawnie działająca partią polityczną, która posiada ogromne fundusze?

– Czy Mniejszość Niemiecka jest lojalna wobec państwa polskiego?

Zdaniem posła, MN jest partią, która walczy o swoje przywileje, dlatego powinna być traktowana jak inne partie, oraz powinna być lojalna wobec państwa polskiego.

Z tego tytułu powstaje „Biała Księga lojalności MN” do której zbierane są wszystkie wydarzenia podczas których Mniejszość działała „antypolsko”.

Każdy kto, mieszka w gminie gdzie MN sprawuje władzę, może anonimowo zgłosić się do biura posła Kłosowskiego i opowiedzieć o przypadkach łamania prawa przez działaczy MN.

Klosowski podtrzymuje również deklarację zorganizowania w Opolu marszu „Tutaj jest Polska”. Chce aby wzięły w nim udział „wszystkie środowiska niepodległościowe”(tu mamy problem bo nie wiemy o kogo chodzi). Poseł zadeklarował chęć przejścia ulicami Opola z każdym w tym z ONR, trzymając gałązki oliwne (to mógł wymyślić tylko Kłosowski).

Podczas konferencji wybuchła dyskusja, czy taki marsz byłby bezpieczny (z wielkim udziałem dziennikarza GW), a pewna kobieta, która przedstawiła się jako „Polka, niemieckiego pochodzenia” miała pretensje do posła o podsycanie nienawiści, twierdząc, że Polacy też nie są bez winy, a sama jako dziecko mające niemieckie nazwisko wielokrotnie ucierpiała z  powodu swojego pochodzenia.

Tak więc temat jest gorący, oczywiście trochę populistyczny, ale jednak jest. Zobaczymy co będzie dalej.

oprac: ŁŻ

 1. Zawodowiec.
  | ID: b7254771 | #1

  Cóż.
  Powodzenie przedsięwzięcia będzie w dużym stopniu zależało od zespołu,jaki Kłosowski wybierze do jego realizacji.

  Po drugie.

  Wielkim nieobecnym na tej konferencji był poseł Jerzy Czerwiński.

 2. ta
  | ID: 8a49dfde | #2

  ta, dokładnie

 3. Gandalf
  | ID: 5a8032d0 | #3

  Tani populizm:-) Czy pan poseł zacznie tę wojnę od sprawdzenia swoich szeregów i tego, kto jest odpowiedzialny za rządy MN w powiecie? Będzie jak zwykle, dużo krzyku, tani populizm a potem interesy i tak będą załatwione. A marsz organizują tylko dlatego, aby przykryć inicjatywę Ruchu Narodowego.

 4. Eleonora
  | ID: d1af6dbd | #4

  @Gandalf

  Masz rację Gandalfie :)
  Chociaż, pozwólmy panu posłowi zorganizować Marsz.
  Nie zawłaszczajmy przestrzeni publicznej tylko dla narodowców przebrzydłych!
  Może być całkiem ciekawie, z uwagi na przebieg i scenariusz…
  Gałązki oliwne… i te sprawy….
  Tylko kto będzie robił za tego… no wiesz?
  Może derektora biura poselskiego pan Kłosowski mianuje na głownego napędowego, co będzie pod nim jechał?! :)
  W końcu- każdemu według zasług.

  Co Ty na to Gandalfku?

 5. z Niemodlina
  | ID: 51d143c7 | #5

  Od kilku lat ostrzegałem i pisałem na łamach NTO do czego to wszystko może doprowadzić, swoją drogą ale sobie MN sojuszników znalazła towarzyszy z SLD i neobolszewię z palikociarni :)

  Teraz wielkie oburzenie, bo „biała księga” ukazuje jakie są działania MN, jak krok po kroczku realizują swoje chore ambicje i sieją zamęt!!
  Siedzieli cicho jak mysz pod miotłą przez pół wieku komunizmu, teraz dostali palec a chcą całą rękę, albo i dwie!!
  Żaden Polak nie może przechodzić obojętnie wobec coraz większej niechęci i działaniom skierowanym przeciwko Polakom i ogólnie przeciwko suwerenności Państwa Polskiego, nie dajcie sobie ludzie wmówić, że jesteście gorsi od Niemca czy Anglika, zohydzanie Polski, naszej dumy i tożsamości narodowej przez różne zakłamane antypolskie produkcje i ludzi ( pokłosie, książki grossa etc. ) promowane przez niepolskie media od wielu lat próbują wzbudzić w Polakach poczucie wstydu i sprawić by czuli się gorsi od innych!!!!! Sytuację tę skrzętnie wykorzystują różnej maści polonofobi i sprzyjające im media, czego efekty mamy już na Śląsku.
  Żaden naród na świecie nie może być tak dumny ze swojej historii i narodu jak Polacy, to my zatrzymaliśmy pod Wiedniem wyznawców Mahometa, to my samotnie stawiliśmy czoła bolszewikom w 1920r to w końcu polscy żołnierze w 1939-1945 walcząc na frontach od Narviku po Tobruk walczyli jak lwy o naszą wolność i nasz kraj!!

  To że żyjemy niestety w takich czasach, że polski?? premier odbiera w Berlinie nagrodę im. W. Rathenaua człowieka który działał przeciwko wolnej Polsce, zaledwie kilka lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, nie oznacza, że Polacy nagle stali się narodem wykorzenionym ze swojej dumy, tożsamości narodowej czy honoru!

  Zdecydowana większość mniejszości narodowych na świecie może tylko pomarzyć o przywilejach jakie posiada MN w Polsce!

 6. svatopluk
  | ID: 223b3dc5 | #6

  Ten pomysł to chyba z Mińska lub Wilna rodem?

 7. Rafał
  | ID: 9e0f7e73 | #7

  Ja nie rozumię jednej rzeczy nigdzie na świecie politycy służący w totalitarnym systemie nie będą pracowac w demokratycznym sejmie. Taka jest sytuacja z niektorymi politykami SLD którzy wcześniej słuzyli w PZPR. To tak jakby politycy (członkowie) NSDAP zasiadali w niemieckim Bundestagu. Dla mnie PZPR i NSDAP są tożsamymi partiami zarówno na polecenie jednych jak i drugich wymordowania wielę tysięcy Polaków. Nie pojmę tego że politycy PZPRu nadal moga coś mówić oraz sprawować włądze w Polsce. Widać nie jesteśmy jeszcze demokratycznym panstwem prawa. PZPR=NSDAP. Odebrać mandaty poselskie wszystkim członkom PZPRu

 8. foxmann
  | ID: 40175946 | #8

  Widać, że pan poseł nie ma nic mądrego do powiedzenia, to sobie odgrzał stary kotlet, który się nazywa „mniejszość niemiecka” i będzie urządzał marsze. Już brakuje słów na opisanie takiej głupoty.
  Bardziej interesowałoby mnie co pan poseł zrobił, żeby ludzie mogli dobrze zarobić i godnie żyć. Inni ludzie niż pan poseł, który za „nasze” żre

 9. POstkomuna Do Lamusa
  | ID: bd9a4b37 | #9

  @Rafał

  Racja odebrać mandaty także POstkomunistom z PO – wielu z nich także należało do PZPR – Leszek Korzeniowski

 10. POstkomuna Do Lamusa
  | ID: bd9a4b37 | #10

  Idea słuszna – to co szwaby chcieli wyprawiać ze szkołami w naszym województwie to czyste chamstwo

 11. | ID: 2f8bd188 | #11

  Jak to właściwie jest w województwie opolskim z tą MN? Dlaczego szkoły przejmują,czy z przyczyn finansowych,których brakuje gminom polskim.? A moze brakuje z powodu wielkich ilosci sporzadzonej dokumentacji pod tzw.projekty unijne,które leza na półkach poszczególnych gmin? i zapewne trafia na makulature, ? A komisje rewizyjne rady gminy mogłyby sprawdzić.Trzeba tylko chciec dojść do prawdy i wówczas zarówno MN jak i inne nacje beda zyły w zgodzie.Po co kłótnie,swary głupie.Ale zdaje sobie sprawe,ze temat wymagający niebywałego rozsądku po obu stronach.

Komentarze są zamknięte