Apel redakcji „Niezależnej Gazety Obywatelskiej” w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska22

W związku z rozwojem naszego serwisu, przyszedł taki czas, że musimy prosić Państwa, naszych czytelników o pomoc. Bardzo cieszy nas fakt, że liczba odwiedzin naszej witryny stale rośnie, bowiem od początku prowadzenia serwisu NGO staramy się, aby informacje przez nas przekazywane nie były banalne i dotykały spraw pomijanych w innych mediach.

Mamy stałe cykle tematyczne takie jak: Czy wiesz, że…?, kartka z kalendarza, NGO Flash, analizy polityczne, wywiady, kącik literacki, relacje sportowe. Pracujemy też nad wydaniem książki! Szczególnie sporo pracy zajmują nam śledztwa dziennikarskie tzw. nasze tematy. Pisaliśmy ostatnio nt. „Co jest grane w Muzeum Polskiej Piosenki” o aferze dębowej, czyli „Lewińska masakra piłą łańcuchową”. Po więcej odsyłamy do zakładki „Nasze tematy”.

Większość redakcji to członkowie Stowarzyszenia „Stop Korupcji” i wszyscy działamy społecznie na rzecz jawności życia publicznego. Pytamy, zgłaszamy wnioski o dostępie do informacji publicznej, składamy zawiadomienia do prokuratury. Przyszedł też czas, że musimy odkłamywać to, co robią inne media, czego dobrym przykładem jest niedawny wściekły i kłamliwy atak na Stowarzyszenie Stop Korupcji ze strony NTO. Nie dajemy się wyprowadzić z równowagi i robimy swoje. Wiemy, że najważniejsi są nasi Czytelnicy, a nie sponsorzy czy reklamodawcy. Nie chcemy prosić o środki publiczne, zabiegać na siłę o reklamodawców, chcemy być niezależną gazetą tworzoną z pasją dla Was!

Pracujemy za darmo, społecznie poświęcając NGO każdą wolną chwilę. Wszystkie choćby najmniejsze dochody uzyskane z tytułu prowadzenia serwisu przekazujemy na jego dalszy rozwój, utrzymanie serwerów i domeny, opłacenie grafika i informatyka.

Ilość odwiedzin na naszej stronie stale rośnie. Pamiętamy czas, gdy NGO notowało 1 000 odsłon tygodniowo. Dziś ta liczba wynosi ponad 25 tys odsłon tygodniowo., co w skali miesiąca daje sumę bliską 100 tys. wejść na naszą stronę! Stale rosnąca liczba odbiorców unikalnych, która na chwilę obecną wynosi ok 160 tys. czytelników, mobilizuje nas do większego wysiłku wkładanego w codzienną pracę na rzecz przekazywania rzetelnych informacji.

Posiadamy wielu stałych czytelników z rodzimego Opola, jednak dodatkowo czyta nas cała Polska: Mazowsze, Śląsk, Małopolska, nawet Pomorze czy Wielkopolska – wszędzie tam notujemy stale rosnącą liczbę czytelników. Nasi odbiorcy rozsiani są również po całym świecie. Najwięcej jest ich w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Grecji, Hiszpanii czy Włoszech. Pojawiają się (ku naszemu zdziwieniu) nawet sporadyczne wejścia z Chin.

Cieszy tempo wzrostu popularności naszego serwisu, co skutkować będzie kolejnymi wydaniami papierowymi „Niezależnej Gazety Obywatelskiej” w Opolu.

To wszystko jednak ma swoje konsekwencje. Nasze serwery nie wytrzymują obciążenia, które spowodowane są ilością odwiedzin na stronie. Aby móc dalej sprawnie funkcjonować, potrzebujemy zainwestować w nowy sprzęt, opłacić informatyka oraz dokonać zmian technicznych, które są niezbędne do przyjęcia coraz większej liczby gości.

Dlatego postanowiliśmy wystosować apel do Państwa, chyba tak szczerze robimy to po raz pierwszy w przededniu drugiej rocznicy powstania NGO. Dziękujemy, że jesteście z nami każdego dnia. Możecie udzielić wsparcia serwisowi NGO poprzez dokonanie wpłaty na rzecz Stowarzyszenia „Stop Korupcji”. Dla nas liczy się każda złotówka, każdy grosz. Każde 50 gorszy (tyle ile kosztuje jedna bułka) w łącznej sumie, daje to kwotę, która pozwoli nam pokryć rosnące koszty związane z funkcjonowaniem serwisu NGO. Prosimy serdecznie o ustawienie sobie stałego zlecenia na przelewy małych kwot ze swojego konta!

Chcemy być niezależną gazetą tworzoną przez Was obywateli dla Obywateli. Niektórzy z Was dla nas piszą za co dziękujemy, innych prosimy o wsparcie finansowe. Choć owszem istnieje pokusa czerpania zysku z reklam, jednak nie to było i nie to będzie ideą naszej działalności. Staramy się skupić na treści i podnoszeniu jakości informacji zamieszczanej w serwisie i to jest dla nas najważniejsze. Nie chcemy terroryzować Państwa wyskakującymi banerami reklamowymi po każdym kliknięciu w konkretny artykuł, nie chcemy również, aby wchodząc na naszą stronę czuli się Państwo jak na bazarze, gdzie panuje chaos i zamęt. Nie chcemy też być w sytuacji, że nie możemy podjąć jakiegoś tematu, bo stracimy zyski z reklam. Nie chcemy też publikować lewackiej propagandy, którą mogliby wymuszać więksi reklamodawcy, aby dotrzeć do większej liczby odbiorców. Dla nas od początku liczyła się prawda, jednie ona jest ciekawa, jak pisał Józef Mackiewicz. Starać się będziemy być jej wierni, choć Bóg i tak wie wszystko!

Dziękujemy z góry za każde wsparcie!

Łukasz Żygadło

Z-ca Redaktora Naczelnego NGO

członek zarządu Stop Korupcji

 

Tomasz Kwiatek

Redaktor Naczelny NGO

Prezes Stowarzyszenia Stop Korupcji

Stowarzyszenie Stop Korupcji – organizacja pożytku publicznego od 2004 r.

ul. Krakowska 9, 45-018 Opole

BRE Bank SA Oddział w Opolu – Nr konta: 11 1140 1788 0000 2464 5400 1001

Tytułem: „darowizna na rzecz jawności życia publicznego”

Kod SWIFT: BREXPLPWOPO

www.StopKorupcji.pl

Pamiętaj!

Osoby fizyczne mogą od podstawy opodatkowania  odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu.

Osoby prawne od podstawy opodatkowania mogą odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.

Należy zachować jedynie dowód wpłaty na rachunek bankowy!

 1. ja
  | ID: e2ccf534 | #1

  Ponieważ jest to strona bardzo rozrywkowa to się ja otwiera.
  A jest się z czego pośmiać!!
  :)

 2. Magda
  | ID: 3820107c | #2

  @ja

  ja matole, Pewnie że można się POśmiać, ale z POmyleńców przede wszystkim ! ;)

 3. you
  | ID: b726bb56 | #3

  @ja

  Ty człowieku, zabawny to jesteś Ty a nie portal, który tak wiele robi i tak wiele mówi!
  Ja wpłacam! Dzięki, że jesteście!

 4. Ozi
  | ID: 2a6c2bf8 | #4

  @ja, pomyliłeś stronki!! Te dla bałwanów to nie tu, masz onet,wp i inny chłam i tam sobie PObiegaj.
  Pozdrowienia dla redakcji.

 5. Zawodowiec.
  | ID: 18476226 | #5

  @ja

  oj Rysiu Anonimowy przez Ciebie przemawia

  heh

 6. | ID: 3df1d6a4 | #6

  Dziękujemy za wsparcie redakcji serwisu wpolityce.pl!

  http://wpolityce.pl/artykuly/41132-wspierajmy-niezalezne-polskie-media-zwlaszcza-na-slasku-polecamy-ten-apel-uwadze-czytelnikow

  Oraz za takie cudowne deklaracje i komentarze:

  gość (83.20.231.***) dzisiaj, 10:12 Odpowiedz Zgłoś nadużycie
  Wspaniała inicjatywa. Warta ze wszech miar poparcia. W promocję tej strony powinni włączyć się wszyscy ludzie którym zależy na istnieniu i rozwoju prasy niezależnej. Swoją rolę do odegrania mają tutaj parlamentarzyści. Brawo NIEZALEŻNA GAZETA OBYWATELSKA W OPOLU! Pozdrawiam wszystkich członków redakcji.

  Adam81w (78.30.110.***) dzisiaj, 11:36 Odpowiedz Zgłoś nadużycie
  NGO to polscy patrioci. Trzeba ich wspierać. Bez polskich mediów nie będzie narodu polskiego.

  mazursky (136.173.62.***) dzisiaj, 14:15 Odpowiedz Zgłoś nadużycie
  Niniejszym deklaruję wpłatę 25 zł miesięcznie począwszy od grudnia 2012 na działalność Stowarzyszenia „STOP KORUPCJI”. Dodam, że wspieram rówież regularnymi miesięcznymi wpłatami STOWARZYSZENIE Edukacji Medialnej i Społecznej im. Jana LISZEWSKIEGO [Stowarzyszenie jest współwydawcą portalu http://www.wpolityce.pl – sprawdź: http://stowarzyszenie.wpolityce.pl]. To 'PILNUJ POLSKI’ doniósł 12-10-2012, że jest już 800.000 czytelników portalu http://www.WPOLITYCE.pl – zastanówmy się!!! Niech 10% z tych 800.000 wspiera regularnie, tzn. co miesiąc, wpłatą np. 5 zł, STOWARZYSZENIE im. Jana LISZEWSKIEGO: To będziemy mieli KONSERWATYWNE MEDIA w Polsce, czy nie??? Zachęcam WSZYSTKICH do stałego i regularnego wsparcia portalu http://www.WPOLITYCE.pl (ale i do wspierania takich inicjatyw jak Stowarzyszenie 'STOP KORUPCJI’), oczywiście NA MIARĘ swoich możliwości. Wydaje mi się, że TO jest, i pozostanie też w przyszłości, TAKIM podstawowym PATRIOTYCZNYM OBOWIĄZKIEM w czasach pokoju???

  Gosia (94.42.224.***) dzisiaj, 18:42 Zgłoś nadużycie
  Świetne przesłanie !! Do dzieła (w miarę możliwości).

 7. Tomy
 8. | ID: 41ae63b3 | #8

  Szanowna Redakcjo! Jesteście wspaniali.Podziwiam staranność i Wasze zaangażowanie,spryt i dążenie do prawdy.Tak trzymać.Wesprę w miarę moich możliwości.Tak się składa,że Prawda jest ciekawa i mnie łaskocze.Ale wiele mediów o Waszym pokroju wymaga naszej pomocy ,z czym do końca nie można się zgodzić płacąc wysokie podatki.Ale trudno Coś za Coś czyli – za Prawdę!
  Trzymajcie się dzielnie.Anioł Stróż z Wami.

 9. kajtek
  | ID: 04fbe543 | #9

  Apel dobry ale mam uwagi. Jeżeli Redakcja zgłasza władzom korupcje, to jest wtedy rządową……….. to Izba Skarbowa powinna płacić za zyski z ujawnianej korupcji.

  Natomiast rzeczywiście , my czytelnicy możemy wpłacać datki na konto.

  Jest tylko problem. Np. za wpłatę 11,57 zł , bank zażądał opłaty 120 zł, ponieważ program do czyszczenia komputera pochodził z Niemiec………
  Trzeba by wskazać inny rodzaj wpłat, żeby było to akceptowane przez czytelników.

  Ja myślę, że można by wpłacać do Ajencji bankowych, gdzie oplata wynosi np 2,50zł.

  Takie Ajencje są tępione przez banki , bo przelewy idą długo..
  Jednak w przypadku wpłaty na NGO , ten problem znika a może pomóc Gazecie.

 10. 24 listopada 2012, 15:58 | #1
 11. z Niemodlina
  | ID: 2c5c5d90 | #10

  Chcecie przekonać się jak od pewnego czasu działa cenzura w NTO ??? napiszcie coś krytycznego na Tuska i rząd PO-PSL oczywiście bez wulgaryzmów etc. normalnie konkretnie i na temat, po 2-3 minutach wypowiedź znika, od kilku tygodni bacznie obserwuje to zjawisko, czegoś takiego jeszcze nie widziałem, to nawet na GW komentarze krytyczne wobec PO nie są usuwane, na NTO zostają tylko te które wychwalają obecną ekipę rządzącą, zostają nawet wulgarne i chamskie i czasem obraźliwe wobec pana Kaczyńskiego lub innych forumowiczów krytycznych wobec PO.
  http://forum.nto.pl/to-juz-pewne-premier-tusk-przyjedzie-na-opolszczyzne-t87348

 12. z Niemodlina
 13. 19 grudnia 2012, 16:32 | #2
 14. 19 grudnia 2012, 17:46 | #3
 15. 19 lutego 2013, 00:04 | #4
 16. Nah`tah ni
  | ID: 4b83708a | #12

  @z Niemodlina
  Jeśli tak jest jak piszesz, to muszę ich wyrzucić z mojego kanału na „You Tube”. A szkoda bo zamiast się łączyć to się rozbijmy.A reżym marionetkowy libertynów z P”O”RP+ZSL pseudo „PSL”,zwija Kraj aż miło!

 17. spokojnie
  | ID: 8ac3d828 | #13

  Świat jest piękny, ale ludzie potrafią być dziwni.

  Delikatnie mówiąc

 18. kurwinoza
  | ID: 79e1bbad | #14

  Kwiatkowi, aby wyżywić swoją nieszczęsną rodzinę, pozostało pójść ja żebry.

 19. Irena
  | ID: 90203b23 | #15

  @ kurwinoza. Witaj. Nie musisz .Nikt Cie za to nie zgani,ani tez nie pochwali.
  A nie widzisz,ze zebracy nawet Z USA stoja na chodniku w Opolu?? ludzie dają jałmuzne,bo sie przyzwyczaili,ze w naszym kraju,przy kiepskich rzadach nasze podatki idą
  do niewiadomej ” studni,” która nie ma….. Dna.!!!!!!! A Pan Kwiatek . wygląda na bardzo szczęśliwego Człowieka.Tobie tez miłosci i szczęścia zyczę. Pozdrawiam

 20. Danuta
  | ID: 29724262 | #16

  Popieram akcję, jest to bardzo dobra gazeta bo niezależna, więc pozwólmy aby nam towarzyszyła na codzień z prawdziwymi informacjami na opolszczyżnie i nie tylko oraz łączyła społecznośc w działanich dla dobra wspólnego w naszej ukochanej Ojczyznie. Będe systematycznie wspierała w ramach moich skromnych możliwości.

 21. Danuta
  | ID: 29724262 | #17

  Danuta :
  Popieram akcję, jest to bardzo dobra gazeta bo niezależna, więc pozwólmy aby nam towarzyszyła na codzień z prawdziwymi informacjami na opolszczyżnie i nie tylko oraz łączyła społecznośc w działanich dla dobra wspólnego w naszej ukochanej Ojczyznie. Będe systematycznie wspierała w ramach moich skromnych możliwości.

  Inne media regionalne, a w tym trybuna opolska nto to tylko polsko języczna, bo niemiecka, więc poprawna politycznie.
  Nie kupuj jej.

 22. Irena
  | ID: 3d565529 | #18

  @ Pani Danuta. Tak.Nalezy popierać nasze.Wszystko co polskie.Kazda złotowka się liczy.Pozwoli przetrwać na rynku. Na polskim rynku.

Komentarze są zamknięte