NGO Flash: PASKUDNA manipulacja GW Opole dotycząca marszu i Patryka Jakiego!

Redaktor Obywatelski3

Gazeta na swoich stronach poinformowała, że „Poseł Jaki maszeruje z wrogimi demokracji nacjonalistami”. Dlaczego gazeta manipuluje, wprowadzając czytelników w błąd? Przecież, gdzie nacjonalizm oznacza wrogość wobec demokracji? 

Dziennikarze na stronie gazety napisali:

„Czołowi przedstawiciele opolskiej prawicy zdecydowali się nie brać udziału w niedzielnym Marszu Niepodległości organizowanym przez środowiska skrajne. Wyjątkiem jest poseł Solidarnej Polski Patryk Jaki, któremu nie przeszkadza ani jawnie wrogi demokracji ONR, ani znany z antysemickich wypowiedzi Jan Kobylański.”

Zachowanie posła Jakiego, jest tylko potwierdzeniem jego przynależności do prawicy, oraz konsekwencją głoszonych przez niego poglądów. Jednak gazeta informując o „wrogach demokracji” z którymi maszeruje poseł, manipuluje i wprowadza czytelnika w błąd!

Gdzie nacjonalizm oznacza wrogość wobec demokracji? Istnieje przecież nawet nurt nacjonalizmu demokratycznego. Nacjonalizm jest stawianiem narodu, jako dobra najważniejszego na przodzie, czyli wykazuje troskę o sprawy krajowe, miłość do ojczyzny, pokazuje, że korzenie z jakich się wywodzimy są najważniejsze. Oczywiście, są w tym nurcie kwestie sporne, takie jak choćby antysemityzm, jednak lewica również może wiele na ten temat powiedzieć…

Na pytanie gazety:

A czemu będzie manifestował swą radość akurat ramię w ramię z nacjonalistami z ONR, którzy głoszą, że są wrogami demokracji?

Patryk Jaki odpowiada:

Nie podobają mi się takie poglądy, ale demokracja polegała właśnie na tym, że różne organizacje mogą wyrażać nawet bardzo mniejszościowe poglądy. Mnie w tym marszu najbliżej do bardzo umiarkowanych osób, takich jak Rafał Ziemkiewicz, które po prostu chcą pokazać, że kochają ojczyznę 

I teraz najważniejsze: gdzie i kiedy ONR deklarował wrogość wobec demokracji? Czy miłość do demokracji pokazują środowiska lewicowe związane z Krytyką Polityczną sprowadzające niemieckich bojówkarzy do kraju w celu mnożenia agresji wobec patriotów demonstrujących swoją miłość do ojczyzny? To jest istota demokracji? To jest ten brak wrogości?

Natomiast wprowadzanie czytelników w błąd, gdzie możemy zaliczyć?

oprac: ŁŻ

 1. cendrars
  | ID: f6f2943d | #1

  a czy w opolu jest jakiś Marsz??

 2. | ID: 6c3121da | #2

  Świeto Niepodległosci w Opolu artykuł z dn .8.11.2012r na NGO.plan obchodów.

 3. Rafał
  | ID: 01b572f5 | #3

  Marsz tak ale nie dla mieszkńców Opola. Rysiu i jego świta sobie przemazerowali od Katedry do pl. Wolności. Mam nadzieje ze w przyszłym roku wszyscy mieszkńcy Opola będą mieli możliwośc czynnego udziału w Marszu. Ja nie wiem dlaczego nie jest w Opolu organizowany marsz np pl. Wolności ul. Ozimską w kierunku Plebiscytowej i powrót tą samą drogą. Komuna mogła robic 1go maja a co z ta naszą kujejącą demokracją. Należy brać przykład z takich krajów dmokratycznych jak USA czy Francja

Komentarze są zamknięte