Subiektywny przegląd tygodnia: Pracujemy dłużej! Pierwszy raz w przeglądzie rubryka Świat!

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Z Opola

Patryk Jaki i Sławomir Kłosowski praktycznie równocześnie podjęli interwencję ws projekcji filmu 5 dni wojny. Cieszy postawa naszych prawicowych polityków, ciekaw jestem tylko, czy ścigali się, który szybciej zainterweniuje?

Szkoda, że nie ma pieniędzy na remont Wieży Piastowskiej. Wojewoda chciał dobrze, wyszło jak zawsze. Jednak kibicuje aby urząd pozyskał inwestorów i doprowadził plany do końca. Tylko nie zniszczcie tego pięknego zabytku!

 

Pies, który nie chciał wsiąść do autobusu, być może przyczynił się do uratowania pasażerów autobusu, który spłonął na ulicy Witosa. Tym razem to nie było podpalenie. Uważam, że każdy z pasażerów powinien przynieść dla tego czworonoga coś dobrego do jedzenia.

Ośmiu posłów z Opolszczyzny głosowało za podniesieniem wieku emerytalnego. Tylko czterech głosowało przeciw. Którzy głosowali ze, którzy przeciw to wszyscy wiemy, dlatego bez nazwisk. Ale pamiętaj Leszku Korzeniowski, że będziemy o tym zawsze pamiętali!

Zachęcamy tylko u nas od 15 lat działa środowisko młodo konserwatywne w Opolu. Co się udało i jak przyszłość tylko na NGO.

Z Kraju

Czego to Hofman z Czarneckim nie wymyślą, aby Kaczyński wykonał? Tym razem Prezes PiS wystąpił na pogorzelisku, mówiąc, że ekipa Tuska doprowadziła do tragedii na Euro. Problem w tym, że takie wystąpienia tylko szkodzą PiS zamiast pomagać!

Paweł Graś ( rzecznik co ma rzecznika) ma powody do dumy! Jak twierdzi, jest się czym chwalić. Ja takich rzeczy to nie widzę, dlatego gratuluje Pawłowi dobrego humoru.

Rozpoczynamy etap zmiany emerytur za naszego rządzenia. SLD jak będzie rządzić zmieni ustawę, PiS też zmieni, SP jeszcze tego nie powiedziała, ale zapewne powie, Palikot nie powie, ale wybuduje fabryki.

Stało się to co się miało stać. Pracujemy do 67 roku życia. Wszystkim nam z tej okazji pragnę życzyć 102 lat!

Solidarność w imię protestu z okazji podniesienia wieku emerytalnego zamknęła posłów w Sejmie. Tragedia ich tam nie spotka, mają restaurację sejmową – zapewne dadzą sobie świetne radę.

Tusk jednak przegrał. Reforma wprawdzie została wprowadzona, jednak Donek czuje pismo nosem. Sondaże już się równają. Tusk jest skończony. Jeżeli nie będzie wcześniejszych wyborów, które pozbawią go władzy, to jeszcze 3,5 roku musimy go oglądać.

Ze Świata

Idziemy do przodu. W swoim ostatnim wywiadzie Prof. Chrzanowski mówił o poszerzaniu się poglądu na świat. Kiedy zaczynał studiować prawo, omawiano tylko prawo polski. Teraz potrzeba uczyć zasad prawa nie tylko na zachodzie, ale również na świecie. Dlatego idąc tym tokiem myślenia w Subiektywnym Przeglądzie Tygodnia rozpoczynam przegląd wydarzeń na świecie.

Hollande nowym prezydentem Francji. Nicolas Sarkozy pożegnał się w sposób niedościgniony dla polskich polityków. Życzył swojemu rywalowi powodzenia w wyprowadzeniu Francji z kryzysu. Uczcie się polscy politycy!

Grecy mają pecha na własne życzenie. Dopiero co odbyły się, wybory a już żadna z partii nie chce się porozumieć z drugą. Wszelkie starania utworzenia rządu okazały się fiaskiem. Najprawdopodobniej kolejne wybory odbędą się w czerwcu. Swoją drogą, to jeżeli ordynacja wyborcza, która zakłada 3% próg wyborczy i daje możliwość wejść do parlamentu 7-8 partią, to nie ma się co dziwić, że ludzie nie potrafią się dogadać.

I mamy grecki efekt: Agencja Fitch poinformowała w piątek, że jeśli Grecja opuści strefę euro na skutek kryzysu politycznego po niedzielnych wyborach lub z powodu niemożności ustabilizowania sytuacji gospodarczej, wpłynie to na rating długów publicznych w całej unii walutowej. Dziękuje wam Grecy za dzadzyki, ser feta i wielki kryzys.

Tusk nie jest jedyny! W Algierii partia rządząca, czyli Front Wyzwolenia Narodowego (FLN), wygrała wybory – podał w piątek szef algierskiego MSW Daho Uld Kablia. FLN będzie miała 220 deputowanych na 462 mandaty w parlamencie.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. ellly
  | ID: 208cfccb | #1

  Pan Buzek będąc premierem w latach 1997-2011 wprowadził reforme emerytalna,zastępując solidarna kapitałową,chyba nie przeliczyli wychodząc od minimalnej ale godziwej emerytury ile powinni zarabiać Polacy, większość narodu, by będąc na emeryturze nie stali sie żebrakami!!!! ponad 60% narodu zarabia do 2000 zł miesięcznie. Przy takich zarobkach dostana emeryture do 500-600 zl , czy płacąc czynsz i media , beda mieli pieniądze na jedzenie i lekarstwa ??????Kontynuacje reformy Buzka zajał się Pan Tusk , dalej ta sama opcja , która jako elita zabezpieczyła sobie odpowiednie wynagrodzenia , a dla ludu ,by nie trzeba było płacić emerytur w wysokości 500 zł ,za które nie da sie zyć wymyślili prace do śmierci !!!!!!!!!!!!! Pan Tusk cały czas myślał jak przeprowadzić reforme, by nie uszczknąć grosika lobby finansowo-biznesowo-medialnemu, dzięki któremu jego formacja jest przy władzy !!! Więc nie będzie podnosznie podatków dla najbogatszych, nie będzie opodatkowania banków, nie będzie opodatkowania całości wynagrodzeń najbogatszych Polaków składkami ZUS, będzie podnoszenie VAT-u, będą podwyżki, które będą godzić w tą ponad 60% część narodu !!!!!!!

 2. nitro_gbm
  | ID: 81e4bb8c | #2

  Skąd wzięło się 60% ? Jeśli mowa o podziale na bogaci-biedni to proporcja 80% do 20% jest często używana. A co do emerytur to jestem ciekawy ile masz lat i w jakim stopniu dotyczy Cię ta zmiana? Ja jestem młodą osobą i wiem, że konieczne i nieuniknione jest wydłużenie wieku pracy. Takie mamy czasy, że społeczeństwo się starzeje, (pewnie zaraz ktoś napisze, że dawniej ludzie żyli dłużej hahaha – takim osobą radzę spojrzeć na wykresy średniej długości życia w Polsce w przeciągu np 50 lat) młodzi nie chcą mieć dużo dzieci (pamiętajmy że przyrost naturalny rośnie dopiero po spłodzeniu co najmniej trójki dzieci). elly ciekawe masz propozycję – opodatkujmy banki – ok , tylko kto jest klientem banku(?) praktycznie każdy z nas i myślisz, że na kim banki odbiłyby sobie podwyżkę podatków? Większe podatki dla bogatych, ok ale ile może być dodatkowej kasy z tych kilku procent bogatych ludzi ? Ja mam inny pomysł na więcej kasy w budżecie – opodatkować kościół i zlikwidować dofinansowania kościoła. Proste

 3. | ID: 9b6ba50c | #3

  Niskie emerytury Polaków mają jeszcze inne podłoże.Otóż emerytury są obliczane w znacznej części nieprawidłowo,bo np. rzekome brak dokumentacji np. z lat 1958 do 1975 co nie jest prawdą!! Występując – na drogę sądową o podwyższenie wysokości emerytury w ……… ” cudowny sposób „…..brakujące dokumenty się odnajdują i emerytura jest podwyższana !!! Żyjemy w Państwie ” miłości i cudów „. Kto kieruje urzędnikami,którzy uprzykrzają życie Rodakom? A przecież mogłoby być tak pięknie i sprawiedliwie!!!

Komentarze są zamknięte