Watch DOG: Gdzie teraz pójdzie Ryszard Galla?

Niezależna Gazeta Obywatelska29

I nie chodzi tu bynajmniej o pana Ryszarda Gallę posła Mniejszości Niemieckiej, ale o istny fenomen opolskiej sceny politycznej a raczej jej tła pana Ryszarda Gallę jego imiennika i wiecznego oportunistę. Pan Galla wyrzucony z mniejszym lub większym hukiem m. in. z Samoobrony, w zeszłym roku z Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu, Stowarzyszenia Stop Korupcji, niedawno z PiS – u. Teraz próbuje swoich sił, aby dostać się do Ruchu Palikota. Fakt tam go jeszcze nie było.

Musimy mieć jednak choć blade pojęcie z kim tak naprawdę mamy do czynienia. Z odwiecznym kandydatem na prezydenta Opola, radnego miasta Opola, nawet Senatora RP (2007 r.), jak dotąd bez żadnych sukcesów. Jak głoszą inne  lokalne media nie pozwalał komukolwiek się sfotografować mając nadzieję, że jak najdłużej będzie mylony z szacownym imiennikiem.

Co ciekawe nasz odwieczny „opozycjonista”, który uważa, że nic się nie dzieje bez powodu oraz, że „przypadków niema”, pewnie po przeczytaniu tego artykułu jeszcze głębiej zaszyje się w swojej piwnicy, którą po uzgodnieniu z szacowną małżonką zamienił w biuro ozdobione wyniesionym obrazem gen. Kutrzeby. Ten odwieczny spiskowiec być może ma po prostu pecha. W przeszłości, jak wieś gminna niesie – opierał się o barierkę w cementowni Górażdże, która po prostu pękła, narażając pana Gallę na uszczerbek na zdrowiu. Innym razem, całkiem niedawno, gdy zamykał okno wypadła mu z niego szyba, która o mały włos nikogo nie zabiła na chodniku. Wreszcie całkiem szczęśliwie uniknął pobicia w ostatnim miejscu pracy oraz cudem umknął nocnemu pościgowi po ulicach Opola. Jeśli dodamy do tego liczne procesy przegrane przez pana Gallę, który widzi u większości spokojnych ludzi łapówkarzy, spekulantów, złodziei itp., to ukaże nam się obraz wyalienowanego nieszczęsnego człowieka, próbującego jak najbardziej ubarwić sobie ten padół trosk i nieszczęść nazywany życiem.

Na podsumowanie wbrew zwyczajowi nie będę panu Galli życzyć udanej kariery zawodowej mając jedynie na uwadze, by zaoszczędził on młodym działaczom, a zwłaszcza działaczkom partyjnym swego widoku.

Natomiast polskim zwyczajem, wyrażę nadzieję, że pan Galla na opolskiej scenie politycznej wreszcie zaistnieje, bowiem został mu jeszcze kilka partii. I kto wie, może dzięki niemu obywatele uwierzą, że może być coś barwniejszego niż obecna posłanka Ryszard/Anna* Grodzka, która przecież kiedyś nosiła to samo imię:-)

Autor: Watch Dog/Gall Anonim*

* – niepotrzebne skreślić

 1. obserwator
  | ID: d4f399f7 | #1

  Ziste „ciekawa” postać. Miałem możliwość kiedyś zamienić kilka zdań…Czy ktoś zna bliżej tego Pana?

 2. | ID: 2adf6464 | #2

  Zwykły karierowicz co by mamusie sprzedał i tyle. Szkoda gadać

 3. True
  | ID: c53c1ac3 | #3

  To Sławek sobie ludzi dobrał, „jaki pan, taki kram”

 4. Eleonora
  | ID: 549f154d | #4

  Powiem Wam, że paskudny artykuł!
  Cokolwiek o tym panu nie myśleć, nie można aż tak deptać jego godności.
  Ciekawe, kiedy był potrzebny w PIS bo ” sztuka się liczy” to nikomu z was nie przeszkadzał?!
  Nieciekawe z was towarzystwo…

 5. Ozi
  | ID: a45df4cd | #5

  A to już nie jest kapciowym szefa PiS? A takie osobowości ostatnio zarzadzały biurem lidera.
  Kolejne czystki,czy brak aktywności – posłowi sie pomyliło w tym roku nie żadnych wyborów.

 6. mały
  | ID: c53c1ac3 | #6

  @Eleonora

  Teraz przegiełaś :(

  Nie powiedziałbym że był tak bardzo potrzebny – „eleonora” jak nie wiesz to nie mów głupot (jesteś w strukturach że wiesz jak było? jesteś w klubach ,stowarzyszeniach? etc.)
  Jego osoba od początku wzbudzała kontrowersje wśród pewnych ludzi.
  Po drugie w PiSie sztuka się nie liczy – tylko jakość ,ale slavko niestety tej reguły ostatnimi czasy nie stosował.
  Nieciekawe z Ciebie ‚eleonoro” towarszystwo – marginalne
  Ja osobiście nic nie mam do Pana RG. Jego życie, jego decyzje.

 7. Obserwator
  | ID: 23017186 | #7

  Robi dobre wrażenie na początek… potem wszyscy się na nim poznają.

 8. Eleonora
  | ID: 22a8bd29 | #8

  @mały
  Niech Pan przeczyta artykuł. Nie znam ani pana Galli, ani pana Kłosowskiego, ani też pana.
  Należy pisać o braku kompetencji czy zwykłym braku lojalności. Ale insynuować panu, że być może ” nie wszystko ma poukładane”?!
  Wciągać w podśmiechujki żonę tego pana?!
  A chcecie się pośmiać ze zwykłych karierowiczów, lizusów czy palantów!?
  Uprzejmie proszę!
  Tematów jest pod dostatkiem a i osób parę by się znalazło.
  Proszę napisać o Jacku Kusrskim , partyjocie wielkim co też „w głosowaniach ciągle się mylił”
  Sam już nie wiedział czy jest za Traktatem Lizbońskim czy przeciw, nie wie biedaczysko jaka Polska go kręci: suwerenna czy nie!?
  Wstrzymał się więc biedulinek :)
  Nad pracami ACTA też nie wiedział czy jest za cenzurą czy przeciw, bo początkowo był za Acta, ale jak powiadał ” się pomylił”…
  Biedaczysko, wędruje od partii do partii jak dromader po Saharze.
  Od LPR, po PIS, czy SP :)
  A może coś z opolskiego podwóreczka?!
  Pan Patryk, co też zaczynał w niechlubnej PO, czyli u POpaprańców, PObolszewików, POmyj, itp..( wasz język)
  By po burzliwym romansie z PISem, przejść do umiłowanej SP :)
  A, pamięta pan mały jak to pan Patryk zapowiadał wojnę na śmierć i życie z Mniejszością Niemiecką?!
  Wypowiedział wojnę panu Galli ( nie temu z artykułu) na czele!?!?
  Że pierwszym krokiem jaki podejmie jako POseł, będzie odebranie MN przywilejów … drogą Uchwały :)
  Sam osobiście pojedzie do pani Angeli i strzeli jej papierzyskami z tą Uchwałą w twarz!
  Pamięta pan?!?!
  Jak na razie chyba pan patryjota zbiera siły?! POczekamy :)
  Na razie dzielnie walczy z ugrupowaniem Rysia/ Anny i Robertem
  Co za odwaga, hohoho!!!

  http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,10411623,Jaki__Odbierzemy_przywileje_Mniejszosci_Niemieckiej_WIDEO_.html

  Knypki.
  To jest moja, subiektywna ocena.
  Ot, człowieka z marginesu ( bo gdzież ja do takich gejzerów intelektu)

 9. True
  | ID: c53c1ac3 | #9

  @Eleonora

  Co do do Jakiego (nie jestem jego adwokatem),Pan Poseł żałuje że był w PO. „Kochana” podczas kiedy Jaki był w PO to ta partia miała „troszkę bliżej” do prawicy,teraz ta partia dotyka programowo, ideowo oraz personalnie PZPR-u.
  PO z poczatku tworzył Maciej Płażyński
  W 2002 negocjował koalicję wyborczą PO i PiS w wyborach samorządowych. Odszedł z PO w 2003, oficjalnie powołując się na rozbieżności programowe. W Sejmie IV kadencji był członkiem Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.
  W Senacie VI kadencji 27 października 2005 został wybrany na wicemarszałka. Przed drugą turą wyborów prezydenckich w 2005 zadeklarował poparcie dla Lecha Kaczyńskiego
  We wrześniu 2007 ogłosił, że w przedterminowych wyborach wystartuje do Sejmu z listy PiS w Gdańsku. W wyborach z października tego samego roku po raz trzeci uzyskał mandat poselski, zdobywając 58 318 głosów, zajmując indywidualnie trzecie miejsce za Sławomirem Nowakiem i Jarosławem Wałęsą
  Świętej Pamięci Maciej Płażyńki gdyby wiedział że „Słońce Peru” wykosi reszte kompanów i na jakie tory zaciągnie PO, nawet nie śniłby o stworzeniu tej partyjii.
  MACIEJ PŁAŻYŃSKI NIEJEDNOKROTNIE PODKREŚLAŁ SWOIMI SŁOWAMI I ZACHOWANIEM CZYM STAŁA SIĘ PLATFORMA – MIAŁA TO BYĆ CENTRO PRAWICA – A DONIEK WZIĄŁ STER I ZROBIŁ LIBERALNĄ KOMUNĘ.
  Zytę Gilowską także wykiwano,podobnie świętej pamięci Zbigniewa Religę, a podczas tych wyborów – Andrzeja Czumę ( ponieważ był sprawiedliwy ,myślał samodzielnie i logicznie)
  WIDAĆ ŻE MASZ ZANIKI PAMIĘCI WZGLĘDEM TEGO CZYM BYŁO NA POCZĄTKU PO , A CZYM TERAZ JEST.
  Eleonoro do polityki to ty się nie nadajesz – powinnaś być kurą domową. Z twoich wypowiedzi wynika że to ty tylko wiesz jak ma wyglądać prawica. Powiedz najlepiej że to ty jesteś wszechprawicą ! „ELEONORA WSZECHPRAWICA”
  Pan Jaki jak coś mówi to tak robi ,od czasu wypowiedzi o zabraniu MN przywilejów minęły na razie 4 miesiące, ale tobie wydaje się że wszystko tak na „hop-siup” idzie zrobić??????- więc GRATULUJĘ myślenia – a ty sobie tylko pobełkotać możesz, bo tylko tyle ci pozostało. Twoje rozumowanie polityczne przypomina mi (i nie tylko mi) konia z klapkami na oczach.
  Pan Jaki przeszedł do SP bo lojalność go do tego zoobowiązała (i tu ponownie ukazujesz brak logiki politycznej,albo celowo unikasz faktów) to po pierwsze , po drugie lista budziła wiele kontrowersji i do dzisiaj budzi! przede wszystkim w powiatach pd-wsch.Po takim „wałku” który mu zaserwowano ,Jaki nie widział już mozliwości tzw. współpracy.
  Uzytkownik „mały” już Ci napisał abyś nie pisała o rzeczach o których nie masz pojęcia. Nie znasz ludzi, nie znasz struktur, czasem coś usłyszysz 5/10 od 5 osoby z kolei która przekazuje informacje (a 4 poprzednie dodawały lub odejmowały ważne szczegóły- proces tworzenia się plotki).
  Nie jestem członkiem ani SP ani PiS,nie jestem adwokatem Posła Jakiego ,ale czytając twoje brednie,dyrdymały czasem trzeba zareagować.

  Lepiej pochwal się tym jak ludziom „kit” ciśnełaś względem jakiegoś „dziwnego” zbierania podpisów – SAMA DOBRZE WIESZ O CO CHODZI ;) :) Grono ludzi już o „tym” wie.

  ŻAL MI CIEBIE.

  AMEN.

 10. Eleonora
  | ID: fc38107c | #10

  Jeżeli cytuje pan Wikipedię, to proszę robić to całościowo. A odnajdujemy tam, że ten prawy człowiek, co nie wiedział czym jest PO, sam ją zakładawszy :)
  Wpierw założył Kongres Liberałów wraz z takimi zacnymi osobami jak Jan Krzysztof Bielecki i Donald Tusk… ładna mi prawica!
  Konserwatywny liberał? A cóz to jest za hybryda?!
  ” Pierwszy milion trzeba ukraść.”
  Zna pan ten cytacik? Autorem jest J.K Bielecki. „Prawicowiec”
  Dzięki onym podobnym Polski już jakby mniej… Ale oni sami odnajdą ciepłą posadkę a to w UE, a to w Banku londyńskim. Ekonomista od transportu wodnego! Nie dziwota, że takowego już nie posiadamy :)

  A za resztę hagiografii pana autorstwa- serdecznie dziekuję. Proszę skopiować, a nuż przyda się dzieciom do podręczników.

  Bóg zapłać!

 11. Eleonora
  | ID: fc38107c | #11

  A, i zapomniałabym Grzesiu, to właśnie PO, co miała być taka piekna, trzyma przy życiu takich bohaterków jak twój ulubieniec, którego ty nie chcesz ” być adwokatem”
  Jedni kradną by inni krzykiem odwracali od tego uwagę… aż?
  ” Przechodniu powiedz wnukom, że tu była Polska”…

 12. kiciuś
  | ID: 2aef69d5 | #12

  GALLA ODDAJ MOJE STO MILIONÓW !

 13. opolski czytelnik
  | ID: 162436ff | #13

  Mam pytanie: Co ma wnieść do życia art. o Panu R. Galli? Przecież niczego nie wnosi, a jedynie ukazuje zawiść i rozgoryczenie autora tekstu, z nad wyraz urażoną dumą i zazdrosnego o … Nie wiem o co, może o zajmowany stołek? Dajmy lub dajcie R. Galli spokój, jak widzicie sami (z art. wnioskując) to raczej osoba która ma w życiu publicznym, a i prywatnym pod górkę. Żal mi go, bo jest już po 50-tce i raczej z takim życiorysem nie ma szans na karierę polityczną. Nie ukrywam, że w artykule zabrakło mi konkretów, bo jak „widzę”, autor posiada jakąś wiedzę, lecz niestety nas obdarza jedynie mglistymi poszlakami. A może skoro są dowody podzielić się nimi, tę tajemną wiedzą. Takie to „polityczne życie”, raz na wozie, raz pod wozem. Teraz należy bacznie się przyglądać „błyskotliwej” karierze dyrektora A. Szymańskiego, który od początku jest b. kontrowersyjny i niestety b. niekompetentny. Pożyjemy zobaczymy. Cytując klasyka – Napoleona Bonapartego: „Polityka to gówno w rękawiczce”.

 14. Kazik
  | ID: 396a6971 | #14

  Tacy forumowicze jak Pani Eleonora powodują we mnie niechęć dyskusji.Miłego dnia.

 15. a.
  | ID: 3e18d6b2 | #15

  Bez względu na to kim jest RG autor tego artykułu jest zwyczajną szują. Mam nadzieję, że kiedyś poznamy jego personalia.

 16. Eleonora
  | ID: 614bd346 | #16

  @Kazik
  Ależ proszę sobie nie żałować!
  wasza dyskusja mieści się w inwektywach:
  -POpapraniec, PObolszewik, POkraka, POmyje… ech, dalej nie chce mi się cytować :(
  Finał jest taki, że w Polsce prawica jest dokumentnie skompromitowana, a patriotyzm postrzegany jest jako odchył….
  Proszę pomyśleć: dlaczego!?
  Ano dlatego, że ludzie patrzą, czytają i nie wierzą?! Z takimi? A dokąd?! Do wolnej Polski? A jak ona wygląda? Czy tak jak one patryjoty piszą? To ja wolę zmywak w Anglii :)
  Dobrego samopoczucia życzę.

 17. Katarzyna
  | ID: e02f3874 | #17

  Eleonora gratuluję cierpliwości i wyrazy sympatii :-)

 18. Ozi
  | ID: a3b7e921 | #18

  Eleonora,
  polityki miłości nauczył nas Tusk. To ciekawe,że mohery,berety,pisuary,pisdziel…, wzięło się z nikad. Obiektywizm pani cały czas zostaje poza klawiaturą, a sprzeczności w sympatiach wprowadziłaby w błąd nawet obłakanego.Neutralność to żaden feler!!!…

 19. Eleonora
  | ID: 614bd346 | #19

  Przecież ten Tusk jest matołem, jakże więc można i należy brać z niego przykład?!?!?
  Mądrzy ludzie tego nie robią :)
  Pan mówi o neutralności?!
  Ma pan to slowo w słowniku?

 20. opolski czytelnik
  | ID: 355c03fa | #20

  Co u Ryszarda Galli, tego co dziennikarzom umykał? – wstąpił w szeregi Ruchu Palikota czy może zasilił szeregi Solidarnej Polski? – Czy ktoś coś wie? :)
  pozdrawiam.

 21. Ozi
  | ID: 9d4af55d | #21

  A to nie ten co prowadził biuro lidera PiS? to nie ten co tworzył pisowska jakość w Opolu?
  Tylko Kłosowski trzymał u siebie takie tuzy!!!!
  A może zasilił szeregi PO,a może Klubu Kubusia Puchatka.

 22. przysłowie
  | ID: 7cd56cc9 | #22

  kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada :)

 23. xx
  | ID: d8d42d61 | #23

  mozne zmiana profesji?? rozumiem wytrwalosc, ale trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc..

 24. xx
  | ID: d8d42d61 | #24

  ale najpierw trzeba na nia wejsc;p

 25. jfk
  | ID: d8d42d61 | #25

  Pan Galla ma poprostu pecha zyciowego, takim ludziom powinno sie wspolczuc i pomagac

 26. ala ma kota
  | ID: d8d42d61 | #26

  nastepne wybory pan galla przywita z plakatami” ten wiecznie nie wybrany i czekajacy na szanse, GLOSUJCIE NA MNIE”

 27. mysz
  | ID: d8d42d61 | #27

  zbyt chamsko i ostro napisany..

 28. sierota
  | ID: d8d42d61 | #28

  buu takich ludzi nie lubimy…

 29. Do autora
  | ID: e8169546 | #29

  Rysiek jaki jest taki jest ale jak już autor zdecydował się na osobistą krytykę tego człowieka to sam mógłby miec też odwagę aby podpisac się z imienia i nazwiska. Oczywiście, że prawo prasowe dopuszcza pisanie pod pseudonimem ale w tym wypadku przyzwoitośc nakazywała by aby stanąc z otwartą przyłbicą szczególnie jeżeli pisze się o kimś w tak ostrym i upokarzającym kogoś tonie. Ja to osobiście oceniam jako akt tchórzostwa ze strony autora i to co napisał świadczy bardziej o nim samym a nie o Ryśku.

Komentarze są zamknięte