Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu naprawdę cieszy

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Jako mieszkaniec Opola muszę podziękować miastu za otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Jest to miejsce w którym można mnie bardzo często spotkać. Oczywiście poza wspaniałymi pozycjami książkowymi często korzystam z mediateki w której możemy wypożyczyć filmy, audiobooki oraz płyty z muzyką. Nasza miejska biblioteka jest wspaniałym miejscem, wystarczy tam tylko przyjść, aby zobaczyć to na własne oczy.

Dlaczego tak bardzo wychwalam bibliotekę? Ponieważ jestem z niej bardzo zadowolony. Oczywiście, że potrzebne są   kolejne ciekawe pozycje książkowe, ponieważ biblioteka ma wiele braków, jednak pamiętać należy, iż stale wzbogaca swoje zbiory.

Jednak bardzo ważne jest życie panujące w bibliotece. Praktycznie kilka razy w tygodniu można spotkać tam autorów prezentujących swoje dzieła. Występy, rozmowy oraz czytania znakomitych utworów, na które jest wstęp wolny, to coś co ożywia nasze miasto, jest atrakcją, dla tych ludzi, dla których taka właśnie forma spędzania wolnego czasu jest najlepsza.

Biblioteka żyje przyciągając mieszkańców miasta w różnym wieku- od najmłodszych do najstarszych. Stworzony został specjalny pokój dla maluchów oraz czytelnia prasy, tak aby każdy miał dostęp do wiedzy.

Cieszy taka inicjatywa, ponieważ w pewien sposób jednoczy. Skupia ludzi wokół jednego miejsca, co jest bezcenne w dobie mediów, które kierowane są przez zachodni kapitał, wytwarzający złudny świat.

Powyższy tekst można odebrać jako nadmiernie pochwalny. Ale świadomie tak go napisałem. Chcę aby każdy mieszkaniec zaglądał do biblioteki przy ul. Minorytów w Opolu. Naprawdę warto.

Więcej o bibliotece ngopole.pl/tag/MBP

Autor: Łukasz Żygadło

  1. Czytelnik
    | ID: 152b849d | #1

    Szkoda, że korzystanie jest takie skomplikowane :(

Komentarze są zamknięte