Wczoraj z więzienia na Rakowieckiej uwolniono Adama Słomkę

Niezależna Gazeta Obywatelska1

W czwartek 2 lutego o godz. 10,15 z więzienia na Rakowieckiej uwolniono Adama Słomkę.  O 14.15 w lokalu przy ul. Wspolnej 61 m.105 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Adama Słomki.

Przypominamy, że Adam Słomka – opozycjonista z czasów PRL, a obecnie obrońca praw człowieka, został skazany na 14 dni aresztu za to, że podczas procesu Kiszczaka domagał się sprawiedliwości dla ofiar i autorów stanu wojennego. W stanie wojennym Adam Słomka przesiedział 2 lata w więzieniach PRL, a w  1986 r. Służba Bezpieczeństwa zamordowała jego matkę. Aresztowanie Słomki, wywołało protest środowisk byłych więźniów politycznych, którzy utworzyli Komitet Obrony Sprawiedliwości i w okresie przebywania Słomki w więzieniu na Rakowieckiej, pikietowali więzienie.

Autor: Janusz Sanocki

  1. Rafał
    | ID: 72dcd73b | #1

    Na Białorusi też zamyka sie ludzi mówiących prawdę. Czy Polska jest juz Białorusią? czy pozwolim zniszczyć ten kraj dawnej nomenklaturze komunistyczne? Zdekomunizować Polski wymiar sprawiedliowści zwolnic sędziów prokuratorów itp służacych dawnemu komunistycznemu aparatowi reperkusji. wywalić wszystkich sędziów prokuratorów którzy pracowali dla Polski Ludowej

Komentarze są zamknięte