W miejsce Bogdana Klimka, która dotychczas pełnił funkcję Komendanta Opolskiej Policji, został powołany Komendant z woj. Lubuskiego Leszek Marzec. Jednak nie znamy jeszcze dokładnie dokładnej daty rozpoczęcia służby w Opolu, przez nowego komendanta.Zmiana nastąpiła ponieważ Bogdan Klimek złożył raport o przejście na emeryturę, podobnie jak jego zastępca Tadeusz Kulesza. Ich odejście może mieć również związek z odwołaniem dotychczasowego Komendanta Głównego Policji. Nowym Komendantem Głównym został nadinsp. Marek Działoszyński, który zapowiedział wiele zmian kadrowych.
Oprac. ŁŻ

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł

Jeden milicjant zastąpił drugiego milicjanta. Natchmiast przeprowadzić weryfikacje w Policji. wywalić z Polskiej Policji wszystkich milicjantów służących w aparacie reperkusji PRLu. Nigdy w Polsce nie będzie demokracji jak w szeroko pojetym wymiarze sprawiedliwości będą pracować sługus służące PZPRowi-organizacji wrogiej Demokracji i Wolnej Polsce