Porowska szefem Klubu Radnych PiS w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Wczoraj po południu odbyło się spotkanie Klubu Radnych PiS w nowym składzie, na którym radni wybrali szefa klubu. Została nim Violetta Porowska. Za jej kandydaturą głosowali Dariusz Całus i dr Marek Kawa. Kontrkandydatem Porowskiej był Radny Michał Nowak, który mógł liczyć na głos Przemysława Bukowskiego. Obydwaj radni są związani z Posłem Patrykiem Jakim. Do tego aby Porowska została szefową klubu potrzebowała głosów dr Marka Kawy, który mimo, iż jest w Klubie Radnych PiS nie jest członkiem partii a także Dariusza Całusa, który zastąpił Posła Patryka Jakiego. Początkowo mandat radnego miał objąć Marek Samborski (PJN), o przeszkodach prawnych pisaliśmy już wcześniej. Ten nieoczekiwany mandat radnego dla Darka Całusa okazał się dobrą informacją dla Violetty Porowskiej, gdyż są oni dobrym znajomym. O wyborze Porowskiej na szefową Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Opola zdecydował więc głos Marka Kawy. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, Radni Nowak i Bukowski próbowali przekonać Marka Kawę do kandydatury Michała Nowaka.  Zainterweniował jednak Poseł Sławomir Kłosowski, który prosto z Warszawy przyjechał na posiedzenie klubu. Ostatecznie Violetta Porowska zyskała większość w Klubie i została szefem Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Opola. Porowska jest również Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Opola.

Przypomnijmy kim jest Violetta Porowska:

Nowa szefowa klubu jest działaczką społeczną, założycielką na Opolszczyźnie Banku Żywności (organizacji dobroczynnej), organizatorką kilku klubów kobiecych i aktywną „polityczką” – w 2010 r. była kandydatką na urząd Prezydenta Opola, a w 2011 r. bez sukcesu ubiegała się o mandat Posła. Zawodowo spełnia się budując jedną z najnowocześniejszych w kraju klinik leczenia chorób kręgosłupa i narządów ruchu w Kluczborku. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. :)
  | ID: 401795dd | #1

  Jak na razie wszystko w jak najlepszym porządku – starym porządku.

 2. Ozi
  | ID: 92ae2424 | #2

  Wszędzie tam gdzie pojawi się poseł K. czyni „dobro i porządek”!!
  To porażka jeśli nic się nie zmieni w opolskim PiS,gorzej już sie nie da.
  Pozoranctwo,nieróbstwo i kumoterstwo- i tak kolejne cztery lata?

 3. Zenek
  | ID: b213e32f | #3

  Kumoterstwo jeśli już występuje to powinno być dla tych najbardziej aktywnych,nie powinno się dzielić skóry na niedzwiedziu jeszcze przed wyborami.

 4. Zenek
  | ID: b213e32f | #4

  Brak SPRAWIEDLIWOŚCI w „Prawie i Sprawiedliwości”

Komentarze są zamknięte