Adam Słomka przeciw SB w sądzie w Katowicach

Niezależna Gazeta Obywatelska1

W dniu jutrzejszym, 16 września br. (piątek) o godz. 14:00 w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach Al. Korfantego 117 w sali nr 16 odbędzie się sprawa o zadośćuczynienie dla Przewodniczącego Konfederacji Adama Słomki za nielegalne represje (SB-eków, prokuratorów i sędziów PRL) chodzi m.in. o aresztowanie za zorganizowanie i koordynowanie strajków 1988 r. na Śląsku, o nielegalną eksmisję z mieszkania w stanie wojennym oraz o skonfiskowanie samochodu za przewożenie „nielegalnych wydawnictw”.

Adam Słomka nie wnosi o zasądzenie odszkodowanie gdyż to winni wypłacać spadkobiercy PZPR i z SB, a nie Rzeczpospolita Polska (będzie to przedmiotem odrębnego pozwu wobec SLD).

Adam Słomka kandyduje w wyborach do Senatu RP z okręgu  nr 74 (Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie). Przypominamy też, że funkcjonariusze  policji (o rodowodzie SB PRL) i śląska Prokuratura Okręgowa oskarża równolegle lidera Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą (tj. komitetem wyborczym Konfederacji) oraz o wynajęcie uwięzionych bandytów z „gangu Krakowiaka” (jawnych współpracowników policji) celem, cyt. „zabicia” oraz „połamania nóg” prezesowi Sadu Rejonowego Katowice Zachód K.Hejoszowi (sic!).

Autor:  Ireneusz Wolański, Rzecznik Prasowy KPN-OP

Komentarze są zamknięte