Subiektywny przegląd tygodnia: Kawa tłumaczem, a jak ograł Komorowski Tuska?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Z Opola
Donald proszę, pomóż mi z moimi listami, nie potrafię sobie ich poukładać, tak jakbym chciał – prosi poseł Korzeniowski Premiera Tuska. Na to premier – jaki pan, taki kram. Tadek lepiej działa, od Ciebie, dlatego awansował. Biega, do piłki chętny, bardziej zrywny jakiś jest, a Ty? – Co ja? – No właśnie, co Ty…?

Na słupach reklamowych wiszą wspaniałe plakaty z Radną Kawecką, przebraną w śląski strój. Wiszą już pewien czas, tak dla plakaty Senatora Knosali. Tylko tak teraz pomyślałem, że ładna z nich może być para. Wiejska „baba” i oligarcha. Klasyk początku lat 90. ubiegłego wieku.

Ten sam senator Knosala, będzie startował do Senatu RP, jako kandydat niezależny, popierany przez ruch Obywatele do Senatu. Myślałem, że Pan Knosala ma większą odwagę i wystartuje całkowicie niezależnie. Cóż, mylić się, rzecz ludzka.

Radny dr Marek Kawa, zaproponował, iż przetłumaczy artykuły na język angielski, które są umieszczone na stronie www.opole.pl. Strona w obcym języku praktycznie nie istnieje. Ratusz propozycję odrzucił. Jednak radny Kawa, zapowiedział, że i tak przetłumaczy. To się nazywa zapał do pracy!

W MZD zmiany na całego. Arkadiusz Karbowiak tak się wziął do roboty, że zapewne urzędnicy mu podlegli, przeklinają, że wreszcie trzeba pracować. Tak trzymać! MZD ma nawet wysyłać smsy z informacjami gdzie obecnie odbywa się remont. W to akurat mniej wierze. Już Urząd Miasta miał przesyłam smsy. Na obecną chwilę dostałem trzy. Jeden z pogodą, dwa z informacją o koncertach. Się dzieje…

Jolanta Cisek, która piastuje funkcję Sekretarza Opolskiego Ratusza została zwolniona. Radny Patryk Jaki podobno od kilku lat namawiał prezydenta do zmiany osoby na tym stanowisku. Patryku, udało się, teraz namawiaj samego prezydenta do odejścia, wreszcie się uda!

Wiceszef Namysłowskiej struktury PO, przeprasza za posła Łukasza Tuska. Uważa, że Łukasz nie nadaje się na posła. Opinię uważamy za bardzo trafną.

Z Kraju

Na boso, przecież nie ma żadnej etykiety! Co tam, że Kanclerz Merkel wiedziała jak się zachować. Prezydent Komorowski, to co innego. Jemu wolno. Najlepiej z brudnymi nogami do salonu wpadać. Oczywiście należy pamiętać, iż Bronek pierwszy siada na kanapie…

Jednak Prezydent Komorowski ograł Premiera Tuska i przyjął raport w sprawie KRRiT. Właściwie to dobrze chłopina zrobił. Po co przeganiać jednych partyjnych działaczy drugimi? Jeszcze się ktoś obrazi.

Dwaj byli posłowie PiS, potem PJN przeszli do klubu PO. Nazwiska są nie ważne. Najprawdopodobniej od października to będą byli posłowie. Cóż, życie jest brutalne.

Jaki jest Premier Tusk według najnowszych badań opinii publicznej? Ładnie mówiącym premierem, który nie ma pomysłu na rządzenie, i który nie potrafi podejmować ważnych decyzji. Też mi nowość.

Dlaczego nie można opublikować raportu Millera? Bo nie ma kto zastąpić Ministra Klicha w MON. Nikt nie chce podjąć się takiego wyzwania, czy może Klich jest niezastąpiony?

Autor: Łukasz Żygadło

 

  1. Kasia
    | ID: d9b5939a | #1

    Drogi autorze, literówki zdarzają sie każdemu, ale przekręcanie nazwisk osób to przesada. Zwalniana sekretarz miasta to pani Jolanta CISEK, a nie CIOSEK!

Komentarze są zamknięte