Subiektywny przegląd tygodnia: Węgrzyn do Senatu, a Tusk zalicza budowy

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Z Opola
Jestem pełen podziwu dla radnych PiS w Radzie Miasta Opola. Przygotowali naprawdę dobrą uchwałę dotyczącą rad dzielnic w Opolu. Można ją przeczytać tutaj. Mam tylko nadzieję, że ciężka praca zostanie zauważona. Można robić jakiś dziwne rzeczy, tworzyć uchwały na jedną – dwie strony, bez żadnej wiedzy i podstaw. Można też precyzyjnie określić pewne rzeczy, co wymaga i czasu i wysiłku. Brawo!

Dlaczego PiS nie udzielił absolutorium Prezydentowi Zembaczyńskiemu? Ponieważ Prezydent jest zwyczajowo słaby i robi dużo błędów. Czy można prościej to wytłumaczyć?

Dlaczego Jerzego Szteligi nie można usunąć z Rady Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska? Chłop siedzi tam jak przybity gwoździami do stołka. Pełni dożywotnią kadencję w radzie funduszu, przez co zdecydowanie wzmacnia etos demokracji w naszym kraju.

Robert Węgrzyn wystartuje do Senatu. Można więc spodziewać się bardzo ostrej walki ze strony posła z Kędzierzyna-Koźla. Walczył będzie na śmierć i życie, aby tylko dokopać Leszkowi Korzeniowskiemu. Panowie, ugotować wam kisiel do walki?

Joanna Pszon w lokalnej GW, ocenia natomiast, że Węgrzyn pozabiera głosy w regionie PO oraz PiS. Dlaczego PiS? Ponieważ krytycznie wypowiedział się o gejach. Pani redaktor, elektorat PiS naprawdę nie jest taki durny, aby swój cenny głos oddać na Węgrzyna, skąd w ogóle taka myśl?

Rację ma Tomasz Garbowski, który stwierdził, że Mirosław Pietrucha zrobił kawał dobrej roboty dla Prezydenta Zembaczyńskiego. Tak prawdę mówiąc, można zaryzykować stwierdzenie, że w zeszłorocznych wyborach Pietrucha uratował mu trzecią kadencję.

Radny PO Szymon Ogłaza, podczas sesji Rady Miasta Opola, namawiał radnych SLD aby „nie szli tą drogą”… Gdy słyszę takie teksty zastanawiam się, co kieruje człowiekiem, aby publicznie palnąć taką głupotę? Pan Radny Ogłaza, rozumiem chadza drogami dobrymi, szerokimi, takimi jak na Opolszczyźnie i w Opolu.

Z Kraju

Jan Krzysztof Bielecki to jest naprawdę łepski chłop. Zastanawiam się dlaczego tak bardzo się tłamsi jako Szef Rady Gospodarczej przy Premierze… Jak wiemy Donald Tusk za bardzo nie lubi ludzi bystrych, wykształconych, mądrzejszych od siebie samego. Może Janek tłumaczy mu podstawowe zagadnienia z ekonomi?

Latający Waldemar Pawlak to hit tego lata! Powinien zwolnić doradcę, który to wymyślił. Kompletna klapa wyborcza. To nawet gorzej niż moje czarno-białe ulotki w kampanii samorządowej…

Co raz to w telewizji widzę Donalda Tuska na jakiejś budowie. To stadion, to lotnisko, to coś tam jeszcze. Człowiek orkiestra. Bob budowniczy naszego rządu! Panie Premierze, sąsiad maluje przedpokój, można podjechać, troszkę doglądnąć, zrobić konferencję.

Lech Wałęsa opuścił szpital. Zdrowia Panie Prezydencie! Mniej nerwów i opryskliwych odniesień w stosunku do dobrych polityków, a wszystko będzie dobrze.

Radosław Sikorski ma łeb na karku! Węgry przekazały nam prezydencję, a nasz minister zabrał im jeszcze całe wino jakie mieli w zapasie. To prawdziwy talent.

Każdego dnia miliony złotych uciekają od polskich rolników, którzy z powodu nałożonego embargo nie mogą sprzedawać do Rosji swoich warzyw. To skandal, który pokazuje w jak głębokim poważaniu mają naszą dyplomację rosyjskie władze.

Tymczasem popieram decyzję o skierowaniu sprawy do sądu przeciwko Radiu Zet, które ogłosiło sondaż dotyczący badań psychiatrycznych lidera PiS. Debata publiczna zaczyna przypominać wielkie pobojowisko, w którym można poniżać, dręczyć i wyśmiewać ludzi, którzy mają pomysł oraz idee, które chcą realizować.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. tylko nie pis
  | ID: 205e4f4c | #1

  dlaczego w tym, krótkim i słabym przeglądzie nie ma nic o największej partii opozycyjnej?
  chyba dlatego, że nic nie robią! że, tylko gadają i to głupoty. powinni zwolnić pana/panią, który kazał Kaczyńskiemu iść na zakupy bo tego nie potrafi nawet.. i pana/panią którzy wymyślili przy jakiej piosence prezes ma się pojawić na scenie.. młodzież zna angielski a nikt nie zareagował.. chyba, że byli tak wpatrzeni w prezesa i znowu porażka całego pisu

 2. Siła i Honor
  | ID: e183dece | #2

  debil napisał komentarz u góry

 3. tylko nie pis
  | ID: f0688cbd | #3

  debil go nie rozumie. debil rozumie tylko debili. brawo

 4. Kazik
  | ID: 134e6b8e | #4

  Do Siła i Honor nie zniżaj się do ich poziomu, niech na wybiórczej szukają poklasku.

Komentarze są zamknięte