Śledztwo ws. śmierci Jana Klusika umorzone

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Jak ustalił portal Niezależna.pl Prokuratura Rejonowa w Opolu umorzyła postępowanie ws. Śmierci Jana Klusika – obrońcy spod krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Jan Klusik w nocy z 14 na 15 sierpnia brał udział w modlitwie pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Zasłaniając swoim ciałem jedną z kobiet, sam został zaatakowany i kopnięty w klatkę piersiową. Mężczyzna skarżył się na ból w klatce piersiowej i kłopoty z oddychaniem, a miesiąc później zmarł.

Według prokuratury, wydarzenia na Krakowskim przedmieściu nie miały związku ze śmiercią Jana Klusika, jednak w rozmowie z portalem Niezależna.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu przyznała, że prokurator, wbrew sugestiom medialnym przyjął, że Jan Klusik został kopnięty.

Prokurator przyjął, że Jan Klusik został kopnięty na Krakowskim Przedmieściu, jednak sprawcy nie udało się znaleźć – przyznała w rozmowie z portalem Niezależna.pl Lidia Sieradzka, rzecznik opolskiej Prokuratury Okręgowej.

Zwróciliśmy się do prokuratury o zgodę na opublikowanie zapisów z monitoringu, na których zarejestrowane zostały tamte wydarzenia. Nadal czekamy na odpowiedź.

Za: Niezależna.pl

  1. gość
    | ID: b8bb3dd7 | #1
Komentarze są zamknięte