Subiektywny przegląd tygodnia: Dziadzia politolog i „twarde negocjacje z TVP”

Niezależna Gazeta Obywatelska

Z Opola
Słuchałem rozmowy z Prezydentem Ryszardem Zembaczyńskim w Radio Opole. Prezydent opowiadał o planach promocji festiwalu oraz jak zamierza promować amfiteatr. Pomysły wreszcie przypominają konkrety(promocja festiwalu w całym kraju) i mogą przyciągnąć chętnych na to wydarzenie. Prezydent również zapowiedział, że miasto będzie rozmawiać z innymi stacjami telewizyjnymi w sprawie transmisji festiwalu. Jeżeli rozmowy będą wyglądały, tak jak „twarde negocjacje” z TVP w tym roku (milion złotych miasto dopłaci za dwu dniowy KFPP), to możemy się spodziewać, że impreza tylko się pogorszy. Poczekamy, zobaczymy. Pomimo, iż jestem przeciwnikiem Prezydenta Zembaczyńskiego, to kibicuję. Dobro wspólne jest ważne, a może wreszcie coś uda się zrobić.

Poseł Korzeniowski na łamach GW bardzo ambitnie stwierdził, aby 10 kwietnia każdy przeżywał jak chce. Stwierdził, też, że obawia się hucpy” planowanej przez PiS. Więc, czy można obchodzić jak się chce, czy nie? Czy jak już ktoś coś chce zrobić, to jest oszołomem i hucpiarzem?

Czy Wojewoda Opolski (Ryszard Wilczyński) ma za dużo pieniędzy? Cały czas zastanawiam się po co podnosić wysokość Wieży Piastowskiej? Może warto przeznaczyć pieniądze na coś innego? Ja nie wiem na co, niech Wojewoda z ekipą sami myślą. No chyba, że muszą czerpać pomysły z mediów. To może zreorganizować dział promocji, i przerobić go na grupę kreatywną. Taka grupa, wymyśla pomysły, aby Wojewoda, nie myślał o pierdołach. Dobre?

Poseł Garbowski, zamierza poprosić delegaturę NIK o kontrolę w Ratuszu w związku z rozliczeniem Urzędu Miasta za budowę centrum sportu. Coś czuję, że Pan Poseł, będzie szukał haka, obalał Prezydenta i startował ponownie. Czy jego pozycja nr 1 w SLD jest zagrożona?

Chciałem uniknąć tematu Przewodniczącego Sejmiku Bogusława Wierdaka. Jednak po tym, jak przeczytałem, że być może będzie startował w jesiennych wyborach, uśmiałem się zdrowo. Rozumiem, że na rentę chętnie Pan Wierdak odejdzie, jednak nie przeszkadza to być Posłem? To jest dopiero paranoja!

Zapraszamy wszystkich na niedzielne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Plan uroczystości dostępny jest na naszej stronie.

Z Polski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, wywołał burzę mówiąc o RAŚ? Nie, to media wywołały. Najbardziej do wrogości do Prezesa nawołuje GW. Ciągle drąży temat, ile można? Czy naprawdę, każdą wyciągnięto z kontekstu wypowiedź, trzeba przeciągać kilka miesięcy?

W tygodniku „Uważam Rze”, przeczytałem bardzo dobry artykuł porównujący Ministra Sikorskiego do Romana Dmowskiego, szefa ówczesnej Narodowej Demokracji. To właśnie Sikorski, prawdopodobnie pod wpływem swojej obecnej przyjaźni z Romanem Giertychem i w sprzeciwie do polityki śp. Lecha Kaczyńskiego, zrezygnował z prowadzenia układu jagiellońskiego, a zdecydował się kultywować opcję piastowską. Czyli? Realizuje założenia endecji w zakresie polityki zagranicznej. Ale oczywiście to Jarosław Kaczyński i PiS są narodowcami, prawda?

Prezydentowa Anna Komorowska (z domu Dziadzia) bierze się za komentowanie polityki. Stwierdziła, iż ma dystans do słów Prezesa Kaczyńskiego, gdyż to jednak człowiek, który przegrał wybory. To ci dopiero politolog.

Autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte