Subiektywny przegląd tygodnia: bilety MZK droższe

Niezależna Gazeta Obywatelska

Jak mieszkańcy mogą dostać w twarz od liberalnej partii, która wraz z proreformatorską mini frakcją RdO rządzi w mieście, przekonaliśmy się w tym tygodniu. Bilety komunikacji miejskiej podrożeją… Podrożeją z 2,30 zł na 2,60 zł, co przecież nikomu nie zaszkodzi, prawda? Przecież dziennie jeżeli ktoś jedzie dwa razy na dobę autobusem to 60 groszy, czyli w dwadzieścia dni roboczych robi się już 12 zł. Co tam uderzmy w obywatela taką małą opłatą, przecież nie poczuje różnicy… Jednak jak przekonuje Marcin Ociepa, gest jaki miasto zrobiło dla stałych klientów MZK jest wspaniały, gdyż bilety miesięcznie nie zdrożeją – doceniamy mieszkańców Opola. Zdrożeją tylko bilety pozamiejskie, a mieszkańcy podopolskich miejscowości zostaną ukarani, za to, że wybrali Opole, zamiast szukać szczęścia w mieście, które docenia i nie dzieli klientów według miejsca zamieszkania.

Nadejdzie dzień sądu ostatecznego dla Posła Roberta Węgrzyna. Oto 28 marca, poseł stanie przed sądem koleżeńskim. Jak sam sąd będzie wyglądał, opisywałem już w ostatnim odcinku Gdziepola, myślę, iż wiele się nie pomyliłem. Poseł Korzeniowski zapewne zrobi wszystko, aby konkurenta ukarać, dlaczego? Poseł Węgrzyn chciałby zająć jego miejsce, tak jak wykolegował z szeregów władz PO w Kędzierzynie-Koźlu pewną Panią, która go do partii wprowadziła… Poczekamy, zobaczymy.

Radio Opole stało się bardziej lewicowe, niż było. Jednak dr Lech Rubisz i dr hab. Bogusław Nierenberg to inteligentni ludzie na poziomie. Wolę aby ktoś taki zasiadał w radach nadzorczych mediów lokalnych niż np. Sandra Lewandowska z Samoobrony, która ma związki z opolskim odziałem TVP.

Obiektywnie stwierdzę, że jeżeli nasze województwo będzie miało 12 parlamentarzystów, to będzie skandal. Rozumiem, że opolskie jest najmniejszym regionem w kraju, ale jednak regionem. Teraz grupa 13 posłów, z ekipą PO, która praktycznie niczego dobrego dla województwa nie robi, jest za mała. Pamiętam walkę o Izbę Celną. Trzeba było szukać wsparcia wśród posłów z innych regionów aby stworzyć grupę 15 osób, gdyż tylu potrzeba, aby złożyć projekt uchwały. Jak w 12 walczyć dobrze o interesy województwa? Posłowie PO wykażcie się wreszcie!

Na koniec wspomnę o jednej ciekawej sprawie, jaką zauważyli dziennikarze Radia Opole. Po co szukać trzeciego wiceprezydenta miasta, jeżeli miasto świetnie funkcjonuje obecnie bez niego? Mam pomysł – Alojzy Drewniak. Niech szybko awansuje z doradcy na wiceprezydenta i będzie dobrze. Miasto zaoszczędzi kilka tysięcy zł miesięcznie i dołoży oszczędności do biletów MZK dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Autor: Łukasz Żygadło

  1. Anna
    | ID: 1119ca08 | #1

    A jużci Panie Łukaszu! Miasto zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wyda na podniesienie diet dla szanownych radnych, gdyż te, są skandalicznie niskie. Tak zapewne będzie zapewniał pan Ociepa…. Jak znam życie…..

  2. Ruten
    | ID: 48b027b6 | #2

    Panie Łukaszu, naprawdę fajny z Pana gość, ale na Boga, niech Pan ludziom nie podaje na patriotycznym portalu takiego „pasztetu” do przełknięcia, że Nierenberg i Rubisz, to lepsze rozwiązanie od Sandry Lewandowskiej!Dla Pana to inteligenci. Inteligenci Panie Łukaszu spoczywają na Powązkach, w Katyniu oraz innych podobnych miejscach, natomiast dwaj panowie, których każe nam Pan łyknąć, jak żabę, to raczej średnio wyszkoleni … No! Panie Łukaszu, jak Pan sądzi? Jest Pan młodym i dobrze zapowiadającym się, wrażliwym człowiekiem, ale dlatego,że jest Pan młody, powinien Pan zagłębić się nieco w przeszłości, albo zapytać kogoś, kto zna kariery obu panów i wtedy może oświeciłoby Pana, że obaj oni są jakby inteligentni inaczej. Trochę Ordynackiej, trochę…służbowych kontaktów. Proszę rzadziej używać słowa „obiektywnie”, bo jeszcze niejedno może Pana zaskoczyć, jak nie odrobi Pan szybko lekcji najnowszej historii. Zapewniam Pana, że obaj wymienieni przez Pana „inteligenci” są na pewno gorszym rozwiązaniem niż mniej błyskotliwa kobitka, której też nie darzę szczególnym sentymentem,ale może nie jest do końca zepsuta i fałszywa. Zresztą, czy nie mamy kogo promować na prawicy, tylko cuchnących z daleka postkomunistycznych idywiduów?

Komentarze są zamknięte