Porównujemy Przewodniczących Rad Miast Opola, Katowic i Wrocławia

Niezależna Gazeta Obywatelska1
Ratusz Opole

Ratusz by ngopole.pl

Postanowiliśmy porównać życiorysy i dokonania Przewodniczących Rady Miasta z Opola Katowic i Wrocławia. Opole, z Romanem Joachimem Ciasnochą w tej roli wypada naprawdę blado. W Katowicach funkcję Przewodniczącego Rady Miasta pełni Arkadiusz Godlewski – gwiazda tamtejszej Platformy Obywatelskiej, który w ostatniej kampanii samorządowej ubiegał się o urząd Prezydenta Katowic uzyskując niezły wynik 34%. Wrocławskim rajcom szefuje Jacek Ossowski, doktor nauk technicznych związany z Prezydentem Rafałem Dutkiewiczem. Obaj panowie są ambitni i skuteczni w tym co robią. Godlewski jak sądzę, za jakiś czas będzie liderem śląskiej Platformy, a może i prezydentem dynamicznie rozwijającego się miasta. Nauczyciel akademicki dr Jacek Ossowski jest również szefem kancelarii Rektora na Politechnice Wrocławskiej. Z wykształcenia jest geologiem , zna arabski, angielski i rosyjski. Przy takich osobistościach nasz Roman Ciasnocha wypada miernie: nie jest żadnym liderem, nie bardzo ma się czym pochwalić, a jego skuteczność sprowadza się do załatwienia sobie etatu w podlegającej Prezydentowi Zembaczyńskiemu Galerii Sztuki Współczesnej. No i w polityce znalazł się przez przypadek, niczym Nikodem Dyzma.

Kryteria Arkadiusz Godlewski Roman Ciasnocha

dr Jacek Ossowski

Rok urodzenia 1973 r. 1977 r. 1947 r.
Wykształcenie Prawnik, Uniwer-
sytet Śląski
w Katowicach
Politolog, Uniwersytet Opolski Geolog, Politechnika Wrocławska, doktor nauk technicznych
Przynależność
partyjna
PO PO Bezpartyjny, startował z KWW Rafała Dutkiewicza
Liczba głosów
(procent
głosów w
okręgu)
3 320 głosów (15,1%) 512 głosów (7,86%) 3 794 głosy (14,14%)
Kariera
zawodowa
Dyrektor gabinetu Marszałka Woj. Śląski
ego, Wiceprezydent Katowic odpowiedzial
ny za pozyskiwanie środków europejskich, Kandydat na prezy-
denta Katowic w 2010
Pracownik Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, Galeria Sztuki Współczesnej – pracownik działu promocji Nauczyciel akademicki Politechniki Wrocławskiej, Szef Kancelarii Rektora, Pracowałem wcześniej, przy finansowanym przez OPEC, programie przeciwdziałaniu procesowi pustynnienia w krajach suchego klimatu (Sudan). Na zlecenie europejskiego funduszu PHARE uczestniczyłem w projektowaniu rekultywacji zbiorników pouranowych. Prace te wykonywałem w Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Bułgarii oraz w Estonii
Działalność
społeczna
Członek ZHP, odzna-
czony Złotym Krzyżem Zasługi dla ZHP, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Europa   jest Prosta”, członek Rady Programowej Instytutu Wyszechradzkiego.
Brak Członek międzynarodowej organizacji Rotary Club
Adres www www.arkadiuszgodlewski.pl Brak www.ossowski.wroclaw.pl

Oprac. Tomasz Kwiatek

  1. Dzieki
    | ID: 5a1b03cb | #1

    no i tyle z Romka…

Komentarze są zamknięte