Nowy skate park w Opolu jeszcze przed końcem wakacji?

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Skate Park w Bielsko BiałejJak wynika z naszych informacji, sprawa budowy nowego skate parku w Opolu nabiera tempa. Dyrektor MOSiR-u spotkał się z przedstawicielem firmy Techramps, która zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem skate parków. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele młodzieży zainteresowanej tematem. Po wysłuchaniu uwag miała miejsce wizytacja w terenie, gdzie ma być zlokalizowany skate park tj. osiedle Malinka obok boiska orlik im. Engelberta Jarka. Pod koniec miesiąca będziemy mieli wizualizację, która ponownie zostanie skonsultowana z młodzieżą i na jej podstawie zostanie wykonany program funkcjonalno-użytkowy będący podstawą do ogłoszenia przetargu. Skate park będzie betonowy. Prace będą musiały być wykonywane przy dodatnich temperaturach. Projektem zajmie się pan Mieczysław Jurkiewicz, który przygotowywał pierwszy skate park w  2003 roku przy Okrąglaku. Obiekt ten początkowo cieszył się dużym zainteresowaniem. Powstał z mojej inicjatywy, kiedy byłem Radnym Opola.

Z czasem, gdy zabrakło stałego  zarządcy tego terenu, obiekt i przeszkody – darowizna od Radia Zet przywieziona z Zakopanego – zostały skradzione lub zniszczone. Dodatkowo w zeszłym roku, teren ten planowano przekazać w partnerstwie-publiczno prywatnym. Do dziś nie ma inwestora. W najbliższym czasie planuje się złożyć wniosek o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego z programu rozwoju bazy sportowej na terenie województwa (można uzyskać 33% dofinansowania). Maciej Płuska, dyrektor MOSiR-u przewiduje, że otwarcie skate parku będzie możliwe jeszcze przed końcem wakacji – wszystko oczywiście zależy jak długo będą trwały procedury. Planowany obiekt ma być betonowy, aby mógł dłużej służyć mieszkańcom. Skatowiec Piotr Polewski sugeruje, żeby zwiększyć środki, bo 500 000 zł  (zabezpieczone w budżecie) na pewno nie wystarczą na realizację tych planów. Skatowcy podpowiadają również, żeby podjąć współpracę z firmą Fiveramps. Skoro planuje się  dodatkowo zrobić „dirta”, czyli tor przeszkód dla rowerów,  wymaga to specjalistycznych konsultacji. Firma na stronie internetowej chwali się ciekawymi realizacjami obiektów w Polsce m.in. w Bielsku-Białej, Czechach i Słowacji.

Obecnie osobą pilotującą sprawę jest Radosław Mielec z MOSiR-u. Dla zainteresowanych podajemy jego tel. 507 462 026. Mamy nadzieję, że dzięki staraniom tak wielu osób opolska młodzież doczeka się obiektu na miarę swoich oczekiwań. Do sprawy jeszcze wrócimy.

Autor: Tomasz Kwiatek

  1. Pablo
    | ID: b1704654 | #1

    Burmistrz z PO w Głubczcach chce zamykać dobrze funkcjonujące szkoły w wyniku prowadzenia nieudolnej polityki i gospodarki samorządowej

    http://www.youtube.com/watch?v=tOiyUJ8YRq8

  2. | ID: bade993f | #2

    Chciałbym poinformować, że przy pierwszym Skate Parku dla Opola nie udałoby się bez oddalnej inicjatywy młodzieży, które pokierował Dariusz Sołek. On zapoczątkował inicjatywę obywatelską zbierania podpisów opolan. Zebrał ich setki. Były spotkania i wspólne działanie. Co pokazało, że jest zapotrzebowanie dla tej inicjatywy. Myślę, że teraz głos tego środowiska jest mało widoczny, co może spowodować, że nie będzie to obiekt na miarę ich marzeń. Jeszcze przy okazji chciałby podziękować Markowi Latawcowi, który dzięki doświadczeniu branżowym pomógł zrobić ówcześnie bardzo dobry Skate Park. Historia lubi się powtarzać. Czy tak będzie czas pokaże a my opiszemy.

Komentarze są zamknięte