Z Grzegorzem Sawickim w otwarte karty

Niezależna Gazeta Obywatelska

Wiem, że już poruszałem temat Grzegorza Sawickiego na łamach NGO. Ostatnio  można też przeczytać o nim w wywiadzie, jakiego udzielił nam Radny Sejmiku Krzysztof Konik. Powiem szczerze – bardzo boli mnie ta kwestia! Proponuję zagrać z Grzegorzem Sawickim w otwarte karty. Osobiście głosowałem na niego w wyborach samorządowych 2010 r. Wybrałem go, chociaż mogłem wybrać Sławomira Brzezińskiego, który jest równie kompetentnym człowiekiem i który nigdy nie odmówił pomocy, ludziom, których do niego skierowałem.

Polecałem Grzegorza Sawickiego znajomym i obcym, których spotykałem podczas kampanii, jako najlepszego kandydata Prawa i Sprawiedliwości w regionie. Myślę, że nasz „dezerter” zawdzięcza mi około 30 głosów. Co mam mówić teraz znajomym? Mam ich utwierdzać w przekonaniu, że Grzegorz uciekła do PSL, będzie teraz głownie zajmował się ceną rzepaku, GUS-em, dotacjami na snopowiązałki itd.? Ja głosowałem na kandydata, który będzie rozwijał piękne opolskie w merytoryczny sposób, będzie pielęgnował i walczył o polską politykę historyczną z rosnącą w siłę Mniejszością Niemiecką, będzie pamiętał o prześladowanych podczas PRL-u, będzie rozwiązywał wszystkie nierówności i będzie miał wizje reformatorskie – drogi, miejsca pracy, zarobki, mieszkania… Co mam powiedzieć teraz kolegom?

Kolejna kwestia, to dotacja partyjna, którą Radny Sawicki dostał na kampanię wyborczą. Pozostali kandydaci opłacali wszystkie działania z własnej kieszeni, więc co ma zrobić Sławomir Brzeziński, który całą kampanię harował jak wół, rozwieszał plakaty, rozdawał ulotki, wieszał bilbordy – na własny koszt? Co mają powiedzieć, ludzie, którzy są w partii, trwają, pomagają, chcą jej dobra i rozwoju? Wreszcie, co mają powiedzieć wyborcy w liczbie 3500 osób, którzy chcieli mieć swojego reprezentanta w Sejmiku, a wybraniec uciekł do ludowców, wyliczać kwoty mleczne? Jesteśmy oszukani, jesteśmy zasmuceni tym faktem, wreszcie – jesteśmy zawiedzeni postawą Grzegorza Sawickiego!

Taką ankietę musiał wypełnić kazdy kandydat PiS w wyborach samorządowych 2010

Radny podpisał oświadczenie, w którym informuje, że w razie odejścia z klubu Prawa i Sprawiedliwości zrzeknie się mandatu radnego… Czekamy! Wtedy klub PiS w Sejmiku znów będzie miał pięciu reprezentantów, a wyborcy będą zadowoleni. Gdyby wiedzieli, chociaż przypuszczali, że tak będzie…

Dlatego zakładamy adres e-mail, na którą można wysyłać prośby o złożenie mandatu przez Grzegorza Sawickiego. Wszyscy wyborcy Grzegorza, którzy czuja żal, czują, że mandat nie jemu się należy w obecnej sytuacji, proszeni są o wysyłanie swojego imienia i nazwiska na adres: [email protected]

Przekażemy tą listę Radnemu Sawickiemu, sprawdzimy, czy jeszcze ma honor. Jak niegdyś powiedziała Miguel de Cervantes, a ostatno przypomniał w Sejmie Poseł RP Mariusz Kamiński:  „Człowiek bez honoru, to gorsze niż śmierć…”.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. | ID: faf8190a | #1

  To rzeczywiście dezercja ..

 2. REooney
  | ID: 964028c2 | #2

  Ja podpisuję! nie chcę Sawickiego!

 3. Jacek – 2
  | ID: dfafb5f9 | #3

  Panie Grzegorzu: odwagi !!!
  Wierzę, że pokaże pan Opolanom, że jest Pan człowiekiem honoru !
  Czy chce Pan pokazać jednak,że honor i honorarium to dla Pana jedno i to samo ?
  Czy chce Pan, aby Opolanie właśnie tak Pana postrzegali ?

 4. Anna
  | ID: b1b7c54c | #4

  oddaj mandat!!!!

 5. krzych
  | ID: 32a45b6b | #5

  Pan Sawicki wykorzystał wizerunek PiS do osiągnięcia swoich celów a potem jak je osiągnął to postanowił opuścić szeregi partii.

 6. citizen
  | ID: 07b914c8 | #6

  HONOR JEST WAŻNY. NAWET W POLITYCE!
  W dzisiejszych czasach honor, to towar deficytowy. Niektórzy honor zamienili na honorarium. Niemniej jednak honor, to rzecz nader cenna. Cenna i kosztowna w utrzymaniu, jak jacht dalekomorski czy koń czystej krwi.
  Wielu ludzi nie posiada takich dóbr, a mimo to potrafią z tym żyć. No cóż?
  Ja wybieram honor!

 7. Waldi
  | ID: 96a675a8 | #7

  Głosowałem na Grzegorza Sawickiego a on… pfff

 8. Głosuję na platformę
  | ID: 2d73a14d | #8

  a co jaki na to jak z PO przeszedł do PiS razem ze Sławomirem Brzezińskim i Tomaszem Kwiatkiem. He…co wy na to… Platforma żąda krwi

 9. Głosuję na platformę
  | ID: 2d73a14d | #9

  Jaki Patryk oczywisćie sprzedał się jak panna z ulicy za stanowsisko w urzędzie wojewódzkim, Brzesiński za sranowsiko w radzie miejsiej a kwiatek za poparcie he… co wy na to… , to was nie boli….???? macie doczynienia z ludzmi ktorzy za rok moze albo za kilka lat oleją wasze poglądy polityczne , a kto taki:
  JAKI
  KWIATEK
  STRZAŁKOWSKI
  BRZEZIŃSKI
  BUKOWSKI
  NOWAK

  1. Głosuję na PiS
   | ID: 32a45b6b | #10

   No niestety muszę cię zmartwić ale rejterada Sawickiego to coś innego niż przejście tych ludzi z PO do PiS. Sawicki uciekł do PSL czyli partii, która jest kompletnie odległa ideowo od poglądów PiS, jest to partia mająca swój rodowód jeszcze w poprzednim systemie (z przedwojennym PSL tak na prawdę nie ma nic wspólnego)i broni razem z SLD układów w tym poprzednim systemie wytworzonym, co stoi w całkowitej sprzeczności z linią światopoglądową PiS – i dlatego to co zrobił Sawicki jest takie bolesne. Natomiast przejście tych ludzi do PiS jest wg. mojej wiedzy „wyjściem” z PO tzw. frakcji „rokitowców” proces ten następował około 2005 roku – jak mnie pamięć nie myli. A czym to się różni od postawy Sawickiego? Tym, że było to przejście do partii mającej taki sam historyczny rodowód – nazwijmy to z „rdzenia postsolidarnościowego”, i chyba te fakty zwolennicy PO już zapomnieli, że PO i PiS to tak naprawdę partie pierwotnie mające wiele zbieżnych celów i poglądów. Zwolennicy PO są teraz tak bardzo zaślepieni zwalczaniem PiS, że zapomnieli o tym prostym fakcie. Niestety zwolennicy PO w tej całej zajadłości zapomnieli chyba też w jakim systemie funkcjonują – a przypominam że jest to demokracja czyli, że będąc zwolennikiem jakiejś partii trzeba tolerować zwolenników innych opcji politycznych. A na dzień dzisiejszy politycy PO i jej zwolennicy zachowują się tak jakby jedynym rozwiązaniem, które ich będzie satysfakcjonować to sytuacja, w której PO będzie miała 100% miejsc w Sejmie i w Senacie i Urząd Prezydenta. Zapomnieliście chyba co to tolerancja, bo ja potrafię wyobrazić sobie Parlament, w którym zasiadają i współpracują ze sobą politycy PO i PiS a czy wy też potraficie sobie coś takiego wyobrazić i to akceptować?

 10. chodzik
  | ID: 73a17075 | #11

  Oprócz Pana Grzegorza jest jeszcze 4 innych sprzedawczyków za stanowisko,za pracę.

  Co do partii PiS jest partią prawicową ,platforma centrolewicową.

  Są to dwie odmienne partie ,dwa inne „programy” (programy napisane w cudzysłowiu bo PO nie posiada programu) dwie inne wizje Polski.

  Lecz dla kogoś komu zależy tylko na korycie to i tak nie ma znaczenia.

 11. Henryk
  | ID: 73a17075 | #12

  JAKI
  KWIATEK
  STRZAŁKOWSKI
  BRZEZIŃSKI
  BUKOWSKI
  NOWAK

  Jak najbardziej prawicowi, w pełni popieram tych panów,chociaż ich nie znam osobiście,ale wiem że zbierają należyte laury za solidną pracę. Dziękuję Panu Radnemu Patrykowi za restaurację „Mandarin Duck”.
  Dziękuję także pomysłodawcom tego blogu (ale tego Pana Grzegorza to ja nigdzie nie widziałem,Pana Tomka to bynajmniej z widzenia znam).
  Wyczuwam zazdrość a nawet i zawiść wśród elektoratu PO, ale to jest dla nich typowe,społeczeństwo zdążyło się już przyzwyczaić do takiego ujadania.
  Pozdrawiam twórców tego blogu, Opolski PiS oraz słynny już Klub Gazety Polskiej w Opolu do którego mam nadzieję że wkrótce wstąpię (brak czasu i natłok obowiązków mnie blokuje).
  Trzymajcie się Panowie i nie zbaczajcie z właściwej prawej ścieżki.

  z poważaniem

  Henryk Zwak

 12. Henryk
  | ID: 73a17075 | #13

  PiS Wygra

 13. | ID: c832fbb7 | #14

  Henryk :
  PiS Wygra

  Sam wygra ? ..Chyba że na cymbałkach ..

  Jeśli z zjednoczą się i nie stworzą szerokiej koalicji poparcia z innymi z prawej strony ..co najwyżej wówczas mogą sobie kolejny raz pogdybać..

  Co by było gdyby …

  1. Jarek
   | ID: ceded7ee | #15

   Panie Andrzeju wygramy wybory-sam Pan zobaczy,bądźmy dobrej myśli,wygramy bo wiem jak :) ;)

  2. Jarek
   | ID: ceded7ee | #16

   Teraz już nie będzie gdybania ! tylko czyny

 14. Jarek
  | ID: ceded7ee | #17

  Mamy wiatr w żagle(OFE VAT MAK Grabarczyk Klich) i jest dobrze a szczęściu trzeba jeszcze pomóc :)

  I JEST POMOC „UWAŻAM RZE” ŻYCZE TEMU TYGODNIKOWI SUKCESÓW ! ! !

  PLATFORMA BĘDZIE SIĘ GO BAŁA JAK DIABEŁ ŚWIĘCONEJ WODY ;)

  POLECAM GORĄCO NOWY TYGODNIK „UWAŻAM RZE” -SPRAWA KAPITALNA I KAPITALNY WYWIAD Z GREGOREM STRYCHNINĄ,BRACIA KARNOWSCY ZROBILI Z NIEGO IDIOTĘ (ZRESZTĄ JUŻ DAWNO NIM JEST)

  PISZĄ SEMKA ZIEMKIWICZ WILDSTEIN KARNOWSCY JANKE…

  ALE OSOBIŚCIE TRZEBA SZCZĘŚCIU POMÓC :) ;)

  NIE BĘDZIE GDYBANIA-TYLKO ROBOTA ROBOTA I JESZCZE RAZ ROBOTA

  I ZERO!!!!!!!!!!!!!!!! GROSZY ZA KLEJENIE PLAKATÓW

 15. | ID: 0406a70b | #18

  Jarek :
  Teraz już nie będzie gdybania ! tylko czyny

  Proszę mi wierzyć że i mnie jest ciężko o tym pisać ale proszę samemu pomyśleć i przeanalizować obecną i ewentualną przyszłą sytuację polityczną ..

  Żeby to się udało musi być niemniej niż 51% ważnych głosów a to jest taką barierą za którą zaczyna się bajka pt „Opowieści z Narni” …

  http://niepoprawni.pl/blog/783/stalismy-sie-na-powrot-posmiewiskiem-nie-tylko-calej-europy-ale-i-swiata
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  I ja to wiem że nie warto szat rozdzierać bo Polska była i zawsze będzie niezatapialna chociażby ją podtopili na wiele lat czy nawet wieków jak to było w przeszłości , powstanie któregoś dnia niczym „Feniks” z popiołów ..

  Czy nadchodzi przełom kwietniowy ? Polecam i ten artykuł zamieszczony na portalu niepoprawni.pl /link poniżej/
  http://niepoprawni.pl/blog/2005/nadchodzi-zamach-kwietniowy

  Wszystko okaże się jak to mówią w praniu.

 16. Jarek
  | ID: a1053fed | #19

  PiS wygra wybory ale raczej nie zdobędzie 51% (choć bardzo bym tego chciał!!!!!!!)
  Lepszym koalicjantem (mniejszym złem) byłoby PSL bo jak słyszę PJN (pieniądz jest najważniejszy) to mi się niedobrze robi.Ale niewiadomo czy ta Psia Swołocz Ludowa wejdzie do sejmu.

  No nie wiadomo jak to do końca będzie z zawiązywaniem się rządu,ale jedno jest pewne PiS wygra te wybory (będzię miał przewagę nad POrażką)

  POmylona propaganda „bania sie PiSu (z niewiem jakich powodów ten strach)
  już dawno klękła,lęgła w gruzach-sam Schetyna! przyznaje to w wywiadzie braci Karnowskich w pierwszym numerze „Uważam Rze”.

  Będzie dobrze :)

  Najgorszym horrorem z możliwych byłaby wygrana POstkomuchów i koalicja z komuchami z SLD.

  Fakt fakt wszystko okaże się w praniu-na razie mamy mocny silny wiatr w żagle (OFE, VAT, MAK, Grabarczyk, 2x Klich,inwigilacja dziennikarzy,sPOlegliwość względem Rosji,Ordery Orła Białego dla komuchów,gloryfikacja śmiecia jaruzelskiego,POzostałe wpadki KomoRuskiego ,fałszowanie wyborów samorządowych,próby zamykania dobrze! prosperujących szkół w wyniku prowadzenia nieudolnej samorządowej gospodarki-musowe szukanie oszczędności POstkomuchów etc.)
  Myślę że jeszcze dojdzie kilka fajnych spraw.

  P S Bierność nic nie da

Komentarze są zamknięte