Archiwum

Archiwum dla 04/12/2025

WARMIA I MAZURY: Radny Konfederacji proponuje odtworzenie linii kolejowej na trasie Gołdap – Reszel

Zastępca Naczelnego 1

Radny Rady Gminy Banie Mazurskie (pow. gołdapski) Maciej Fiedorowicz przedstawił publicznie petycję w sprawie reaktywacji linii kolejowej z Gołdapi przez Węgorzewo i Kętrzyn do Reszla. Argumentuje, że odtworzenie tej linii kolejowej skróci o godzinę przejazd z Gołdapi do Olsztyna w porównaniu z transportem autobusowym. Dodaje, że taka trasa kolejowa "posiada strategiczne znaczenie dla obronności państwa i logistyki wojskowej". - To bardzo dobra inicjatywa radnego z Konfederacji. Dlatego dzisiaj skierowałem do starosty gołdapskiego Krzysztofa Kazanieckiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego odpowiednią interpelację radnego, w celu wypracowania i przyjęcia na grudniowej sesji Rady Powiatu w Gołdapi odpowiedniego stanowiska w drodze uchwały intencjonalnej skierowanej do władz państwowych. To naturalna konsekwencja uchwały z 13 sierpnia ubiegłego roku, w której nasz samorząd wsparł wysiłki na rzecz reaktywacji linii kolejowej nr 41 Gołdap - Olecko. Dodam tylko, że przywrócenie ruchu kolejowego na tej trasie publicznie wsparł 8 lutego tego roku pan prezydent Karol Nawrocki. Inicjatywa radnego z Konfederacji jest tutaj bardzo trafiona i potrzebna. Bardzo za nią dziękuję - powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, radny Rady Powiatu w Gołdapi ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...