Prezes Związku Polaków na Litwie Waldemar Tomaszewski podpisał apel o powstrzymanie degradacji TVP Polonia i przywrócenie audycji polonijnych. Apel został skierowany do władz RP i kierownictwa Telewizji Polskiej. Jak czytamy w apelu, Związek Polaków na Litwie z głębokim niepokojem przyjął informacje o reorganizacji TVP Polonia, która przestała być samodzielną Anteną w strukturze Telewizji Polskiej i została pozbawiona dotychczasowego budżetu.

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł