Archiwum

Archiwum dla 12/10/2025

Oburzenie po profanacji w Bazylice św. Piotra w Watykanie! Młody mężczyzna zbezcześcił ołtarz oddając na niego mocz

Zastępca Naczelnego

Do szokującego zdarzenia doszło w piątek rano w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Mężczyzna wdarł się na jeden z ołtarzy i oddał na niego mocz na oczach setek turystów. - podaje portal wPolityce.pl. "Do tego właśnie prowadzi lewactwo, źle pojęta tolerancja, niszczenie wartości Cywilizacji Łacińskiej, brak równości wobec i tak ułomnego prawa, itd. W Polsce też już mamy przykłady profanacji, czy to ze strony pojedynczych odklejeńców" - tak skomentował skandaliczną sytuację w mediach społecznościowych Andrzej Słodyczko, dyrektor Biura Poselskiego Andrzeja Zapałowskiego z Konfederacji. "Myślę, że w Polsce powinna zostać wprowadzona poprawka do Kodeksu karnego, że atak na obiekt sakralny i jego profanacja oznaczać powinna wyrok pozbawienia wolności z wykluczeniem możliwości jej zawieszenia. Po wtóre, duchownych trzeba objąć pełną ochroną prawną przynależną funkcjonariuszom publicznym. Nawet w czasie II wojny światowej Adolf Hitler nie zdecydował się na zajęcie Watykanu - co mogło być odczytane jako profanacja. Dzisiaj lewactwo takich hamulców nie ma!" - przekonuje w swoim wpisie na Facebooku Paweł Czyż, wiceprezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i radny Rady Powiatu w Gołdapi.

Czytaj więcej...