Sekretarz generalny ZChR Monika Socha-Czyż wystartuje w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Gołdapskiego z listy Zjednoczonej Prawicy

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż z europosłem z Litwy Waldemarem Tomaszewskim/X.com

Sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Monika Socha-Czyż wystartuje  w wyborach samorządowych 7 kwietnia do Rady Powiatu Gołdapskiego z pierwszej pozycji listy Zjednoczonej Prawicy z okręgu wyborczego obejmującego Banie Mazurskie i Dubeninki – potwierdził we wpisie na Facebooku Andrzej Juchniewicz, przewodniczący lokalnych struktur PiS w powiecie gołdapskim (warmińsko-mazurskie). Działaczka ZChR to była radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji (2015-18). Była zastępcą przewodniczącego Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji, członkiem Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich, członkiem Komisji „Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego” Sejmiku Województwa Śląskiego poprzedniej kadencji. Dziś mieszka w gminie Banie Mazurskie.

Kandydaturę Moniki Sochy-Czyż polecił już w specjalnym nagraniu  były minister rolnictwa w rządach Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej dr. Gabriel Janowski. To historyczny lider Solidarności Rolników Indywidualnych. Dzięki jego determinacji mamy nasz narodowy koncern Polski Cukier, a nie jedynie cukrownie przejęte przez niemiecki Pfeifer & Langen! – Chcę powiedzieć, że do rady powiatu (gołdapskiego – dop. NGO) będzie startować nasza koleżanka Monika Socha-Czyż. Proszę byście oddali na nią głos, a na pewno zyskacie, a nie stracicie.” – mówi w nagraniu Janowski.


Rozwój po prawej stronie sceny politycznej

Prawica musi szukać dróg porozumienia. Mało tego, musimy się nieustannie rozwijać osobiście. W lipcu 2023 roku na zaproszenie prezesa Związku Polaków na Litwie, europosła z Wileńszczyzny Waldemara Tomaszewskiego gościłam w Parlamencie Europejskim. Przed nami wiele wyzwań. Trzeba się na nie dobrze przygotować” 

– powiedziała nam w rozmowie Monika Socha-Czyż:

W ostatnich październikowych wyborach parlamentarnych – jako kandydatka ZChR do Senatu RP – uzyskałam osobisty wynik 10412 głosów. Pochodzę z Podbeskidzia. Urodziłam się w miejscowości Wilkowice koło Bielska-Białej. Zatem znam trud pracy na roli również z autopsji”.

– mówi NGO działaczka ZChR.

Wydaje się zatem, że PiS oraz ZChR zamierzają poważnie powalczyć o mandaty radnych powiatowych w tym powiecie. Według szacunków lista Zjednoczonej Prawicy może uzyskać nawet 4 z 15 mandatów. Dziś PiS w Radzie Powiatu Gołdapskiego jest reprezentowany jedynie przez 1 radną.

ZOBACZ NAGRANIE

 

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *