ZChR: Gdyby Zjednoczona Prawica wprowadziła w życie naszą inicjatywę wprowadzenia ław przysięgłych posłowie Maciej Wąsik oraz Mariusz Kamiński byliby na wolności

Zastępca Naczelnego

Radny Paweł Czyż z ZChR/fot. UG Banie Mazurskie

– Ewidentnie pierwszym więźniem politycznym III RP był były działacz I Solidarności, dwukrotnie internowany w stanie wojennym, Zygmunt Miernik, który zaprotestował na sali rozpraw przeciwko sądowej ochronie komunistycznych zbrodniarzy: Czesława Kiszczaka i Wojciecha Jaruzelskiego. W efekcie protestu Miernika – Czesław Kiszczak został skazany za swoje komunistyczne zbrodnie. Od kilku lat – jako Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin – wnosiliśmy o kompleksową zmianę w polskich wymiarze sprawiedliwości i przywrócenie na podstawie art. 182 Konstytucji RP tzw. ław przysięgłych, które funkcjonowały w II RP. Gdyby Zjednoczona Prawica wprowadziła w życie naszą inicjatywę wprowadzenia ław przysięgłych posłowie Maciej Wąsik oraz Mariusz Kamiński byliby na wolności! Dzisiaj sytuacja w wymiarze sprawiedliwości tym bardziej upoważnia nas do apelu, aby zbudować system sprawowania sprawiedliwości od nowa w oparciu o ławy przysięgłych. Wymiar sprawiedliwości legł w gruzach i to dobry moment na zmiany. – mówi Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Już w 2021 roku w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu Prawy.pl ks. Ryszardem Halwą, projekt wprowadzenia tzw. ław przysięgłych omówił prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski.

 

ZOBACZ WYPOWIEDŹ PREZESA ZChR

na temat tzw. ław przysięgłych

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *