Rzecznik ZChR: W najbliższy poniedziałek złożę zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Drawsku Pomorskim o znieważeniu hymnu w czasie festiwalu Owsiaka

Zastępca Naczelnego

Rzecznik ZChR Paweł Czyż/Twitter.com

– W najbliższy poniedziałek złożę zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Drawsku Pomorskim o znieważeniu hymnu w czasie festiwalu Owsiaka. Co wyjątkowo smutne, tysiące osób wrzuca w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy środki do puszek w dobrej wierze, a potem zamiast do chorych trafiają one w poważnej części na organizację nowej odsłony lewackiego Przystanku Woodstock. Wątpię, aby darczyńcy byli zachwyceni przebiegiem spotkania z satyrykiem Jerzym Kryszakiem na tegorocznej imprezie Jerzego Owsiaka Pol’and’rock Festival. Wysyp znieważania polskich symboli narodowych musi się zakończyć. Tutaj potrzebne jest zaostrzenie sankcji karnych. O takie rozwiązanie będziemy zabiegali w czasie trwania nowej kadencji parlamentu. – mówi Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Skandal na festiwalu Owsiaka

Na Pol’and’rock Festival, która w tym roku odbywa się w Czaplinku, doszło do skandalicznych wydarzeń. Jedna z uczestniczek sprofanowała hymn Polski, przerabiając jego słowa.

Dzień dobry, panie Jerzy, mam na imię Agnieszka. Wiem, że w swoim życiu popełnił pan wiele piosenek, więc ja panu teraz coś zafałszuję i chciałabym, żeby pan potem powiedział swoje przesłanie a propos tego, co zaśpiewam.

Tekst okazał się przeróbką hymnu Polski:

Jeszcze Polka nie zginęła, póki my żyjemy.

Co nam przemoc PiS-u wzięła – szablą odbierzemy!

Marsz, marsz, kobiety. Nie po śmierć i nie po bzdety.

Ale za wolnością, wolną wolą i godnością.

Cytując fragment z sobotniego twitta rzecznika prasowego ZChR: „Ciekawe, że jakoś z „Międzynarodówki” nie kpią ….”

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte