52,3 tys. zł (to maksymalna dopuszczona przez prawo wpłata) na rzecz Platformy Obywatelskiej wpłacił milioner Mariusz Gawron z Sopotu. To prezes i właściciel Grupy Inwestycyjnej Hossa. Tyle samo wpłacił Janusz Jankowiak z Koszalina — to współwłaściciel fabryki szkła przemysłowego. Łącznie na konto PO wpłynęło niemal 1,5 mln zł. To odpowiedź na apel Donalda Tuska, który prosił o wsparcie kampanii wyborczej. - podaje Onet.pl. - Skoro Tuskowi nie wystarcza blisko 20 mln złotych rocznie, jakie PO otrzymuje w ramach subwencji i musi zbierać datki na tacę Platformy Obywatelskiej, to strach się bać jak poradzi sobie z budżetem państwa bez podniesienia podatków. Zamiast uprawiać publiczne de facto żebractwo lider Platformy powinien wraz ze swoją rodziną wpłacić datek na funkcjonowanie PO. Sam Tusk - jako milioner - ma z czego. - komentuje nam rewelacje Onetu Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.
Czytaj więcej...Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: Wczorajsza postawa wielkopolskich radnych PiS zbliża nas do koalicji ze Zjednoczoną Prawicą
- Wczorajsza postawa wielkopolskich radnych PiS zbliża nas do koalicji ze Zjednoczoną Prawicą. Wskazuje, że niedawna sonda Niezależnej Gazety Obywatelskiej, w której 49% respondentów wskazała, że wyborcy prawicowi chcą koalicji PiS-Solidarna Polska-ZChR, to akceptowany przez Polaków i oczekiwany efekt jesiennych wyborów. Jesteśmy razem w stanie zatrzymać marsz Tuska, Czarzastego i Hołowni do władzy. Doszło do korekty stanowiska PiS po odrzuceniu przez Sejmik Województwa Podlaskiego naszej inicjatywy w obronie Jana Pawła II m.in. głosami tamtejszych radnych Prawa i Sprawiedliwości. To bardzo dobrze, że mamy tutaj refleksję. Jesteśmy po wczorajszym głosowaniu radnych PiS z Wielkopolski gotowi na rozmowy o stworzeniu koalicji z partiami Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro. Nowy polityczny układ - w naszej opinii - może dać w nowym Sejmie RP nawet większość konstytucyjną, jeśli zostanie natychmiast zdjęta cenzura prewencyjna na ZChR w mediach publicznych. Widać, osoba św. Jana Pawła II, jego nauczanie i wartości rodzinne mogą nas połączyć. - powiedział nam prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.
Czytaj więcej...Niemal całkowity zakaz aborcji w stanie Dakota Północna. Gubernator podpisał zmiany w prawie
1Amerykański stan Dakota Północna wprowadził jedno z najbardziej restrykcyjnych praw antyaborcyjnych. Gubernator stanu, Republikanin Doug Burgum podpisał prawo zakazujące przerywania ciąży pod niemal wszystkimi przesłankami, z kilkoma jedynie wyjątkami.
Czytaj więcej...Cenzura w sejmiku warmińsko-mazurskim! Przedstawiciel ZChR nie zabierze głosu w sprawie ich własnej petycji w obronie dobrego imienia Jana Pawła II
Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk z Platformy Obywatelskiej odmówiła w e-mailu prawa do zabrania głosu na dzisiejszej sesji sejmiku przedstawicielowi Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin - autorom petycji w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. "Ustawa o petycjach i Regulamin Sejmiku nie przewidują takiej procedury podczas udzielenia głosu przedstawicielowi Zjednoczenia Chrześcijańskich rodzin." - napisała do rzecznika prasowego ZChR Pawła Czyża lokalna polityk PO. - To jest przykład realizowania polityki opiłowywania katolików. Tym razem z prawa do głosu. Nie zostaliśmy zaproszeni w sprawie naszej petycji nawet na posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji sejmiku województwa Warmińsko-Mazurskiego. To istotne, że pani Hordejuk w swojej korespondencji w nazwie naszej organizacji zdecydowała się napisać jej fragment "rodzin" z małej litery. Tak właśnie traktuje uwłaczająco polskie rodziny i daje temu wyraz nawet w tak drobnej kwestii. - powiedział nam rzecznik prasowy ZChR.
Czytaj więcej...Prezes ZChR zarzuca kłamstwo marszałkowi województwa wielkopolskiego w czasie debaty nad projektem Zjednoczenia i pisze o „opiłowywaniu katolików”
Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego odrzucili petycję Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie podjęcia przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego uchwały intencjonalnej w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Była ona oparta o uchwałę Sejmu RP z 9 marca. - informuje Głos Wielkopolski. Jak stwierdził pod koniec debaty marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak z Platformy Obywatelskiej, treść petycji ZChR była powtórzeniem tekstu uchwały podjętej przez Sejm na początku marca. Autorzy mieli w ten sposób, jak przytoczył marszałek, dać szansę na naprawę błędu, jakim miało być odrzucenie przez wszystkie sejmiki w całym kraju Karty Praw Rodziny, którą w roku 2022 złożyło Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. - Karta ta była dokumentem dyskryminującym, a na to się nie zgadzamy. - powiedział Woźniak.
Czytaj więcej...