Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: Wczorajsza postawa wielkopolskich radnych PiS zbliża nas do koalicji ze Zjednoczoną Prawicą

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski, prezes SP Zbigniew Ziobro, prezes PiS Jarosław Kaczyński/Twitter.com

– Wczorajsza postawa wielkopolskich radnych PiS zbliża nas do koalicji ze Zjednoczoną Prawicą. Wskazuje, że niedawna sonda Niezależnej Gazety Obywatelskiej, w której 49% respondentów wskazała, że wyborcy prawicowi chcą koalicji PiS-Solidarna Polska-ZChR, to akceptowany przez Polaków i oczekiwany efekt jesiennych wyborów. Jesteśmy razem w stanie zatrzymać marsz Tuska, Czarzastego i Hołowni do władzy. Doszło do korekty stanowiska PiS po odrzuceniu przez Sejmik Województwa Podlaskiego naszej inicjatywy w obronie Jana Pawła II m.in. głosami tamtejszych radnych Prawa i Sprawiedliwości. To bardzo dobrze, że mamy tutaj refleksję. Jesteśmy po wczorajszym głosowaniu radnych PiS z Wielkopolski gotowi na rozmowy o stworzeniu koalicji z partiami Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro. Nowy polityczny układ – w naszej opinii – może dać w nowym Sejmie RP nawet większość konstytucyjną, jeśli zostanie natychmiast zdjęta cenzura prewencyjna na ZChR w mediach publicznych. Widać, osoba św. Jana Pawła II, jego nauczanie i wartości rodzinne mogą nas połączyć. – powiedział nam prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

PiS i ZChR jednym głosem o Janie Pawle II

Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego odrzucili petycję Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie podjęcia przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego uchwały intencjonalnej w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Była ona oparta o uchwałę Sejmu RP z 9 marca. – informuje Głos Wielkopolski.

Dostaliśmy w tej sprawie petycję ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. To petycja w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Inicjatywa jest bardzo szlachetna, uważamy, że to coś bardzo szlachetnego. Już niedługo będziemy wspominali wizytę papieża na Łęgach Dębińskich (1983 r.). Gdzie na Łęgach Dębińskich szacuje się, że zabrał się tam nawet milion osób. To było kilkadziesiąt hektarów wolności”

– powiedział szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Czerwiński. Ostatecznie radni Klub Radnych PiS w Sejmiku Wielkopolskim głosowali za upamiętnieniem papieża-Polaka.

Jak stwierdził pod koniec debaty marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak z Platformy Obywatelskiej, treść petycji ZChR była powtórzeniem tekstu uchwały podjętej przez Sejm na początku marca. Autorzy mieli w ten sposób, jak przytoczył marszałek, dać szansę na naprawę błędu, jakim miało być odrzucenie przez wszystkie sejmiki w całym kraju Karty Praw Rodziny, którą w roku 2022 złożyło Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Karta ta była dokumentem dyskryminującym, a na to się nie zgadzamy.” 

– powiedział Woźniak.

Marszałek Marek Woźniak z Platformy Obywatelskiej publicznie kłamie, że Karta Praw Rodzin Jana Pawła II to dokument „dyskryminujący”. To oficjalne stanowisko Stolicy Apostolskiej z 1983 roku! Do tego dokument wydany przez Wydawnictwo Sejmowe na 100-lecie niepodległości! Opiłowywanie trwa?”

– tak zareagował na deklarację marszałka województwa wielkopolskiego prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

Karta Praw Rodziny Jana Pawła II zawiera jedynie powtórzenie praw podstawowych oraz podkreśla istotne znaczenie samej rodziny. W poprzedniej kadencji Sejmu RP, w dniu 5 lipca 2017 roku powstał Polski Komitet Praw Rodziny został utworzony na podstawie wniosku zawartego w uchwale Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, do którego należę jako ówczesny wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej. Wydawnictwo Sejmowe z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości wydało właśnie Kartę Praw Rodziny w ramach obchodów Dnia Praw Rodziny 22 października 2018 r. Warto dodać, że uchwałą z 21 października 2016 roku Sejm RP ustanowił Dzień Praw Rodziny „zatroskany o przyszłość rodziny opartej na trwałym związku mężczyzny i kobiety, otwartym na przekazywanie życia i zaspokojenie podstawowych potrzeb małżonków i dzieci”. 

– powiedział w lutym ubiegłego roku redakcji NGO poseł na Sejm RP V, VI, VII i VIII kadencji z KP PiS, a dzisiaj przewodniczący radomszczańskich struktur Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, Krzysztof Maciejewski.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *