Cenzura w sejmiku warmińsko-mazurskim! Przedstawiciel ZChR nie zabierze głosu w sprawie ich własnej petycji w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

Zastępca Naczelnego

Foto za Twitter.com

Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk z Platformy Obywatelskiej odmówiła w e-mailu prawa do zabrania głosu na dzisiejszej sesji sejmiku przedstawicielowi Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin – autorom petycji w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. „Ustawa o petycjach i Regulamin Sejmiku nie przewidują takiej procedury podczas udzielenia głosu przedstawicielowi Zjednoczenia Chrześcijańskich rodzin.” – napisała do rzecznika prasowego ZChR Pawła Czyża lokalna polityk PO. – To jest przykład realizowania polityki opiłowywania katolików. Tym razem z prawa do głosu. Nie zostaliśmy zaproszeni w sprawie naszej petycji nawet na posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji sejmiku województwa Warmińsko-Mazurskiego. To istotne, że pani Hordejuk w swojej korespondencji w nazwie naszej organizacji zdecydowała się napisać jej fragment „rodzin” z małej litery. Tak właśnie traktuje uwłaczająco polskie rodziny i daje temu wyraz nawet w tak drobnej kwestii. – powiedział nam rzecznik prasowy ZChR.

Projekt ZChR

Projekt ZChR „współbrzmi z tą sejmową uchwałą (…). Zaproponowano w niej oświadczenie: „Sejmik Województwa (…) zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii. Jest to próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści”. Dalej wspomniano o tym, że myśli zawarte w nauczaniu Jana Pawła II „są ważnymi wskazówkami w zakresie kształtowania życia społecznego”, że „Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata” czy że sejmik „wyraża szacunek dla dzieła Jana Pawła II i Jego wkładu w dzieje Polski, Europy i świata”. W proponowanym przez ZChR projekcie uchwały można przeczytać m.in.: „Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów”. Projekt kończy zdanie: „Sejmik Województwa (…), w uznaniu zasług Jana Pawła II dla obrony tożsamości, wolności i wspólnoty narodowej, składa wielkiemu rodakowi wyrazy uznania i wdzięczności”.  

– informuje „GW”.

„Chrześcijanie mają aktywnie bronić zasad wiary”

Pod petycją, a za tym projektem uchwały „w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II” w imieniu Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin podpisał się jego prezes 51-letni doktor nauk humanistycznych Bogusław Rogalski. To onegdaj związany ze Stronnictwem Narodowym i Ligą Polskich Rodzin były eurodeputowany (w latach 2004-2009, wybrany w okręgu obejmującym podlaskie i warmińsko-mazurskie), jeden z liderów międzynarodowego Ruchu Europa Christi, pochodzący z Makowa Mazowieckiego.

ZChR jest organizacją, która w swoich działaniach kieruje się hasłem: „Chrześcijanie mają aktywnie bronić zasad wiary”. W deklaracji ideowej tej organizacji można przeczytać: „Nadszedł czas, by Polacy, dla których wartości chrześcijańskie, które legły u podstaw naszego bytu państwowego i stanowią istotę naszej polskiej tożsamości, mieli prawdziwą reprezentację na polskiej scenie politycznej. By Polacy, dla których silna, prawdziwie niepodległa i suwerenna Rzeczpospolita jest wartością największą, gdzie wolność oznacza odpowiedzialność, upomnieli się o realizację swoich ideałów w życiu publicznym”.

– czytamy w podlaskiej mutacji dziennika.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte