To się nie mieści w głowie. Czy poseł lewicy Maciej Gdula chce… rehabilitacji polskich komunistów z czasów 20-lecia międzywojennego?! Jego wpisy na Twitterze budzą poważne zdumienie. - podaje portal wPolityce.pl. - Co Ty wiesz o polskich komunistach? Gdy przeczyta się książkę Ł. Bertrama okazuje się, że niewiele. Byli polscy, bo konspirowali jak każde kolejne polskie pokolenie od XIX w. Byli komunistami bo przedkładali partię nad naród i jednostkę. Byli buntownikami i byli konformistami — napisał Gdula. "Chciałem skomentować pewny posła Macieja Gdula na temat roli komunistów. Niestety, już mnie zablokował. Thunberg ma swoje gretynizmy, a Gdula gdulizmy." - tak skomentował tezy posła Lewicy na swoim profilu na Twitterze Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. - To nie Polska sanacyjna Polska pozbawiła mandatów poselskich towarzyszy Tomasza Dąbala czy Stanisława Łańcuckiego, a ich agenturalna działalność. Dabąl na kilka dni przed Bitwą Warszawską wygłosił w Sejmie oświadczenie zawierające słowa: „Nie uważam Czerwonej Armii za nieprzyjaciela. Przeciwnie, witam jak przyjaciela Narodu Polskiego”. Poseł Gdula, zastępca Czesława Kiszczaka w MSW PRL, od wielu miesięcy sieje kłamstwa w przestrzeni publicznej. Wystarczy przypomnieć jego peany na cześć wyzwolenia Warszawy przez Armię Czerwoną. Niedaleko pada jabłko od jabłoni - mówi nam Paweł Czyż z ZChR.
Czytaj więcej...ZChR: „Należy stosować metodę zgazowania węgla z polskich złóż węgla w celu zapewnienia Polakom dostępu do taniej energii”. Gdzie staną pierwsze małe reaktory jądrowe SMR?
Orlen Synthos Green Energy, spółka kontrolowana przez Orlen i Synthos z portfela miliardera Michała Sołowowa, w poniedziałek w południe ogłosiła szczegóły planowanych inwestycji w małe reaktory jądrowe (SMR). Na początku premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu kilku lat w Polsce powstanie ponad 20 małych elektrowni jądrowych. Wstępne lokalizacje SMR-ów to: Włocławek, Ostrołęka, Stawy Monowskie, Kraków — Nowa Huta, Dąbrowa Górnicza, Stalowa Wola (tarnobrzeska strefa ekonomiczna) oraz Warszawa. To lokalizacje, w których znajdują się m.in. energochłonne zakłady produkcyjne, a także te, które są optymalne dla potrzeb ciepłownictwa. - Zwracamy uwagę, że powstanie małych reaktorów jądrowych w obecnej sytuacji geopolitycznej jest ryzykowne. Wojska Federacji Rosyjskiej w czasie agresji na Ukrainę zajęły Zaporoską Elektrownię Atomową na południu Ukrainy. Jej uszkodzenie może stanowić poważny problem, np. radioaktywne skażenie terenu. Szczególnie, że potencjalne lokalizacje SMR w Stawach Monowskich i Dąbrowie Górniczej będzie dzieliła niewielka odległość 52 kilometrów. Dlatego zdaniem ZChR, należy stosować metodę zgazowania węgla z polskich złóż węgla w celu zapewnienia Polakom dostępu do taniej energii. - mówi nam Krzysztof Maciejewski, poseł na Sejm RP V, VI, VII i VIII kadencji z Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, były członek Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Sejmu RP, a dzisiaj przewodniczący radomszczańskich struktur Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.
Czytaj więcej...Zrównoważona konsumpcja żywności – dieta dobra dla ludzi i dla planety
Artykuł SponsorowanyDr Kazimierz Ostaszewski szefem lubelskich struktur Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin
Doktor Kazimierz Ostaszewski został z początkiem kwietnia powołany na pełnomocnika lubelskich struktur Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Szef ZChR w Lublinie ukończył prawo na Wydziale Prawa KUL. Asystent na Polityce Rzeszowskiej i PWSZ w Jarosławiu. Od roku akademickiego 2001/2002 był też zatrudniony jako asystent w Katedrze Nauki Administracji na Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Za pracę doktorską, pt. "Ewolucja form ograniczania wolności gospodarczej przez administrację publiczną" otrzymał nagrodę rektora KUL. Był członkiem komitetu wyborczego Jana Olszewskiego w wyborach prezydenckich, członkiem Ruchu Odbudowy Polski i Ruchu Katolicko-Narodowego Antoniego Macierewicza. W 2001 roku dr Kazimierz Ostaszewski był również dyrektorem Biura ds. Antykorupcyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej (2016-2018). Autor kilkudziesięciu prac naukowych. - To dla nas istotne wzmocnienie. Lublin to ważny ośrodek akademicki. W województwie lubelskim ważne są tradycyjne wartości, ale też mamy wspaniałe historyczne dowody, że od pokoleń młodzież z lubelskiego jest bardzo patriotyczna. Dlatego w roku 2020 doprowadziliśmy do przyjęcia przez Radę Miasta Lublina uchwały w sprawie upamiętnienia nieżyjącego już polskiego aktora śp. Mieczysława Czechowicza, który jako 15 latek był więziony jako przez Urząd Bezpieczeństwa w Lublinie. Szesnastego czerwca 1945 roku po trwającym trzy dni procesie Sąd Wojskowy Okręgu Lubelskiego PRL wydał wyrok. W oparciu o sfingowane zarzuty kilkunastu młodych ludzi, jeszcze niedawno żołnierzy AK i harcerzy Szarych Szeregów, skazano na kary kilkuletniego więzienia za „działalność antypaństwową”. - powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin
Czytaj więcej...