ZChR: „Thunberg ma swoje gretynizmy, a Gdula gdulizmy.” Zdumiewające wpisy posła Lewicy: „Działali na pewno na rzecz innej Polski niż sanacyjna”

Zastępca Naczelnego

Maciej Gdula (Lewica), Paweł Czyż (ZChR)/Twitter.com

To się nie mieści w głowie. Czy poseł lewicy Maciej Gdula chce… rehabilitacji polskich komunistów z czasów 20-lecia międzywojennego?! Jego wpisy na Twitterze budzą poważne zdumienie. – podaje portal wPolityce.pl.  – Co Ty wiesz o polskich komunistach? Gdy przeczyta się książkę Ł. Bertrama okazuje się, że niewiele. Byli polscy, bo konspirowali jak każde kolejne polskie pokolenie od XIX w. Byli komunistami bo przedkładali partię nad naród i jednostkę. Byli buntownikami i byli konformistami — napisał Gdula. Chciałem skomentować pewny posła Macieja Gdula na temat roli komunistów. Niestety, już mnie zablokował. Thunberg ma swoje gretynizmy, a Gdula gdulizmy.” – tak skomentował tezy posła Lewicy na swoim profilu na Twitterze Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. – To nie Polska sanacyjna Polska pozbawiła mandatów poselskich towarzyszy Tomasza Dąbala czy Stanisława Łańcuckiego, a ich agenturalna działalność. Dabąl na kilka dni przed Bitwą Warszawską wygłosił w Sejmie oświadczenie zawierające słowa: „Nie uważam Czerwonej Armii za nieprzyjaciela. Przeciwnie, witam jak przyjaciela Narodu Polskiego”. Poseł Gdula, zastępca Czesława Kiszczaka w MSW PRL, od wielu miesięcy sieje kłamstwa w przestrzeni publicznej. Wystarczy przypomnieć jego peany na cześć wyzwolenia Warszawy przez Armię Czerwoną. Niedaleko pada jabłko od jabłoni – mówi nam Paweł Czyż z ZChR.

Towarzysz Gdula pisał instrukcje dla SB

Rozgrzany do czerwoności

Gdula na barykadzie

Rehabilitacja polskich komunistów?!

Działali na pewno na rzecz innej Polski niż sanacyjna. Postrzegali Polskę jako zawłaszczona przez elitę wojskowa i przemysłową. ZSRR jawiła im się jako kraj zmiany i trzeba pamiętać, ze większość z nich urodziła się jeszcze w Rosji. Za to przekonanie wielu z mich zapłaciło życiem”

– przekonuje Gdula na Twitterze.

Ojciec posła Macieja Gduli, Andrzej Gdula pisał instrukcje etyczne dla funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa PRL po zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki. Warto zapamiętać, że tak jak nie było dobrych nazistów, tak i nie było i nie ma dobrych komunistów. Uskutecznianie bzdur o ZSRR jako kraju „zmian” wpisuje się w narrację Putina i Łukaszenki. To bardzo niepokojące”

– konkluduje w rozmowie z NGO Paweł Czyż z ZChR.

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte