Woody Harrelson porównuje firmy Pfizer i Moderna do karteli narkotyków

Zastępca Naczelnego

Woody Harrelson/SNL/YouTube.com

Aktor Woody Harrelson zaatakował rządowe lockdowny i szczepionki przeciw COVID-19 podczas swojego monologu otwierającego w ten weekend odcinek Saturday Night Live. Po tyradzie Harrelsona, Elon Musk wskoczył na Twittera i zasugerował, że aktor ma rację.

W swoim monologu 61-letni Harrelson porównał firmy farmaceutyczne do karteli narkotyków i zażartował, że uknuły spisek, w ramach którego przekupują media i polityków, a następnie zmuszają świat do pozostawania w domu, a jedynym wywoleniem może być tylko to że zostaną zaszczepieni.

Monolog spotkał się z mieszanymi reakcjami, niektórzy twierdzili, że “odleciał”, inni uznali to za zabawne, a niektórzy potępili słowa Harrelsona jako antyszczepionkowe teorie spiskowe.

Debaty na temat monologu przybrały na sile, gdy 51-letni miliarder Elon Musk dołączył do wymiany na Twitterze i pochwalił Harrelsona za przyjęcie postawy opartej na faktach, nazwał media „propagandą” i zasugerował, że aktor pozycja aktora jest jak najbardziej uzasadniona.

Sobotnia noc była piątym wystąpieniem Harrelsona na SNL. Ostatni raz pojawił się w programie w listopadzie 2019 roku, kilka miesięcy przed wybuchem pandemii.

Po tym, jak opisał siebie jako zarówno czerwonego, jak i niebieskiego, a zatem fioletowego, i nazwał siebie „anarchistą, marksistą, etycznym hedonistą, dyskryminującym empatą, epistemologicznym dekonstrukcjonistą Teksańczykiem”, Harrelson podzielił się historią o paleniu trawki w Central Parku i czytaniu „najbardziej szalonego scenariusza” na plan filmowy.

„Więc film wygląda tak” – powiedział. „Największe kartele narkotykowe na świecie zbierają się i kupują wszystkie media i wszystkich polityków i zmuszają wszystkich ludzi na świecie do pozostania zamkniętymi w swoich domach”.

„A ludzie mogą wyjść tylko wtedy, gdy biorą narkotyki kartelu i biorą je w kółko (aluzja do dawek przypominających)”.

„Wyrzuciłem scenariusz” – żartował. – To znaczy, kto mógłby uwierzyć w ten szalony scenariusz? Zmuszanie do brania narkotyków? Robię to dobrowolnie codziennie.

Po koncercie liczne media napisały, że Harrelson „rozpowszechniał” i „wypluwał” „spiski antyszczepionkowe” podczas swojego monologu.

ZOBACZ MONOLOG

Niektórzy zebrali się za Twittera, aby zwrócić uwagę na ironię mediów podążających dokładnie wzdłuż linii, o których żartował Harrelson, po czym Musk wkroczył, by wyrazić swoje poparcie.

To jest oparte faktograficznie. Dobra robota @nbcsnl! napisał w odpowiedzi na fragment pandemicznego żartu Harrelsona.

Następnie, w odpowiedzi na zbiór nagłówków potępiających część Harrelsona, Musk napisał: „Może nie zdają sobie sprawy, że ich propaganda jest błędna?”

Wreszcie, w innym poście porównującym różne nagłówki, Musk skomentował emotikon przedstawiający lotkę lądującą w dziesiątkę.

Zasady dotyczące szczepionek przeciwko COVID – i samych szczepionek – zostały szybko upolitycznione podczas pandemii.

Chociaż prezydent Trump był odpowiedzialny za ich szybki ich rozwój, wielu konserwatystów potępiało przymus szczepień.

Dziesiątki milionów pracowników sektora publicznego – w tym policja, nauczyciele i pielęgniarki – otrzymało rozkaz zaszczepienia lub utraty pracy.

Personel wojskowy USA również został dotknięty podobnymi edyktami, co spowodowało pewien exodus wśród żołnierzy, którzy odmówili przyjęcia zastrzyków mRNA opracowanych w celu zwalczania poważnej infekcji COVID.

Tak zwane państwa liberalne nałożyły również przepisy dotyczące szczepień, nakazując ludziom okazanie dowodu szczepienia, zanim pozwolono im zjeść obiad w restauracji, odwiedzić teatr lub wypić drinka w barze.

Wywołało to dalszy gniew wśród konserwatystów i libertarianów. Obowiązki dotyczące szczepień zostały obecnie w dużej mierze zniesione, chociaż osoby wjeżdżające do Stanów Zjednoczonych z zagranicy nadal muszą okazywać dowód szczepienia.

Dalszym zaciemnieniem tej kwestii były spory o to, jak pierwotnie reklamowano szczepionki przeciwko COVID.

Niektórzy naukowcy twierdzili, że zrobienie zastrzyku może w ogóle zapobiec zarażeniu się COVID lub poważnej infekcji. Twierdzenie to zostało wycofane, chociaż oficjalnie podawane jest, że szczepionki uratowały miliony istnień ludzkich, gdy pandemia pustoszyła Stany Zjednoczone.

Źródło: Kurier Polsko-Australijski/Daily Mail

Komentarze są zamknięte