PiS wyciągnął konsekwencje? Przekazano zadania Ozdoby

Zastępca Naczelnego

Wiceminister Jacek Ozdoba/Twitter.com

Wiceminister Jacek Ozdoba miał zostać ukarany za ostatnie wypowiedzi, w których rządy premiera nazywał „pasmem porażek”. Okazuje się, że zadania wykonywane przez polityka Solidarnej Polski przejął teraz wiceminister Edward Siarka. Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba jest politykiem Solidarnej Polski. Pod jego nadzorem był do tej pory m.in. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Zmieniło się to jednak w poniedziałek. Późnym wieczorem rozgłośnia RMF FM poinformowała, że wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka przejął zadania wykonywane przez wiceministra Ozdobę.

Ozdoba traci wszystkie swoje kompetencje w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, ale pozostaje ministrem”

– podało RMF FM.

Wcześniej dziennikarz stacji donosił nieoficjalnie, że Ozdoba ma zostać ukarany za ostatnie negatywne wypowiedzi na temat rządów premiera Morawieckiego. „Nie ma zgody na takie zachowania” – takie głosy z PiS przytaczał Roch Kowalski.

Jest zarządzenie

Zarządzenie dotyczące kompetencji Ozdoby zostało już opublikowane w Dzienniku Urzędowym Ministra Klimatu i Środowiska. Jak czytamy w dokumencie, Ozdoba „wykonuje zadania zlecone bezpośrednio przez ministra klimatu i środowiska”.

Natomiast nadzór nad departamentami gospodarki odpadami i instrumentów środowiskowych oraz nad Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska przypadł wiceministrowi – sekretarzowi stanu Edwardowi Siarce.

„Mamy pasmo porażek”

Sprawa ma prawdopodobnie związek z wypowiedzią polityka w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Ozdoba dopytywany był, czy zdaniem Solidarnej Polski Morawiecki powinien przestać pełnić funkcję premiera w związku z „unijnym szantażem” ws. KPO.

Tak historyczna porażka pana premiera powinna być związana z konsekwencjami. Niestety, na razie konsekwencje ponosi Polska. Sądzę, że pan premier wprowadza wszystkich w błąd. Na pewno mnie, jako posła, wprowadził. Nie docenia pan możliwości Solidarnej Polski i tego, jak w obozie Zjednoczonej Prawicy jest odbierana decyzja premiera. Posłowie PiS podchodzą i mówią nam: „mieliście rację”

– dodał.

Od momentu, kiedy premierem nie jest premier Beata Szydło, mamy pasmo porażek. Tego typu decyzje (o kamieniach milowych – red.) powinny być poprzedzone uchwałą Rady Ministrów”

– stwierdził Ozdoba.

Reakcja rzecznika rządu

Na słowa Ozdoby zareagował rzecznik rządu Piotr Mueller. Na antenie Polsat News zdradził, że podczas posiedzenia Sejmu podszedł do Ozdoby i powiedział: „witam człowieka, który ma samo pasmo sukcesów”.

Stabilność rządu w tak trudnym czasie geopolitycznym jest bardzo ważna, aczkolwiek wiem, że sytuacja jest trudna również w samej koalicji, są napięcia”

– stwierdził Mueller.

Źródło: Sara Bounaoui, Wirtualna Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *