ZChR: Musimy zadbać o bezpieczeństwo Polaków. Potrzebny jest mur na granicy z obwodem Obwodem Kaliningradzkim

Zastępca Naczelnego2

Rzecznik prasowy ZChR Paweł Czyż/NGO

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w Programie Pierwszym Polskiego Radia został zapytany, czy szykuje się kolejny szturm migrantów na polską granicę, tym razem z Kaliningradu. Według doniesień Rosjanie ściągają tam uchodźców z Azji i Afryki. – Będziemy musieli wzmocnić nasze siły na odcinku granicy z Kaliningradem, być może wybudować podobne umocnienia graniczne, jakie są w tej chwili na odcinku polsko-białoruskim – mówił Sobolewski. – Chodzi o to, aby wojna hybrydowa z użyciem migrantów nie udała się – dodał. – Tak się składa, że do granicy z Obwodem Kaliningradzkim mam ze swojej nieruchomości w powiecie gołdapskim około 4,5 kilometra. Umocnienia graniczne, jakieś pospieszne wzmocnienia lokalnej Straży Granicznej niczego nie wniosą. Granica przebiega przez obszary leśne. Tutaj potrzebna jest zapora w postaci muru, a jego budowa powinna rozpocząć się natychmiast z rezerwy budżetowej. Pojawi się jednak problem, bo logistycznie polskie służby mundurowe będą miały problem. Ostrzegaliśmy, ze drogi powiatowe w powiecie gołdapskim nie są utrzymane w należytym stanie, są pełne ubytków i nierówności. Postawa samorządu powiatowego w Gołdapi, pomimo bliskości z przejściem granicznym Gołdap-Gusiew utrudni zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, bo logistyczne budowa muru napotka poważne problemy. Jednak musimy zadbać o bezpieczeństwo Polaków – mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Wirtualna Polska opublikowała 20 października artykuł, w którym stwierdza, że „port lotniczy Kaliningrad-Chrabrowo podpisał porozumienia o »otwartym niebie« z tzw. zaprzyjaźnionymi krajami, czyli Turcją, Syrią i Białorusią”. Autorzy tekstu dochodzą do wniosku, że może to oznaczać przygotowania do zwożenia do obwodu kaliningradzkiego migrantów, których celem jest Unia Europejska. Powołują się przy tym na opinię Marka Budzisza, analityka firmy Strategy&Future.

Istnieje prawdopodobieństwo, że Rosja wywoła kryzys z imigrantami ekonomicznymi podobny do tego, jaki wywołała niedawno Białoruś.

Piotr Galicki

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 0b6108dc | #1

    Brawo

  2. Dynak Mirosław
    | ID: fade34c7 | #2

    Brawo trzeba bronić Polski…

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *