Holenderski polityk wychwalał Władimira Putina. Dostał zakaz przemawiania w parlamencie

Zastępca Naczelnego

Thierry Baudet/YouTube.com

– Putin jest bohaterem, który musi wygrać. Musimy zrobić wszystko, by go wspierać, bo on walczy dla nas – powiedział holenderski polityki, Thierry Baudet. Przyznał również, że Władimir Putin jest „mrocznym rycerzem”. Lider partii Forum na rzecz Demokracji we wtorek otrzymał zakaz przemawiania w parlamencie, a posłowie wyrazili zaniepokojenie jego słowami.

Polityk w poniedziałek w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji przyznał, że wierzy w światowy spisek. – Rządzą nami źli reptilianie. Uważam, że jedynym światowym przywódcą, który stoi do nich w opozycji, jest Władimir Putin. Jestem fanem Władimira Putina. Według mnie jest naszym mrocznym rycerzem, bohaterem, którego potrzebujemy. On jako jedyny wskazuje na globalistów – mówił. Według Baudeta wojna w Ukrainie, którą zgodnie z kremlowską narracją nazywa „specjalną operacją” okazała się „sukcesem”. – Wydaje mi się, że on wygra – dodał polityk.

To bardzo ważne, żeby o tym mówić, wydaje mi się, że jestem jedyną osobą, która tak o tym mówi. Jestem jedynym, który mówi, że Putin jest bohaterem, który musi wygrać. Musimy zrobić wszystko, by go wspierać, bo on walczy dla nas” 

– przekazał.

Baudet z zakazem przemawiania w parlamencie

We wtorek holenderskie media powiadomiły, że Thierry Baudet otrzymał zakaz przemawiania w parlamencie przez siedem dni. Za takim rozwiązaniem głosowała większość posłów. Jak przekazano, zakaz wiąże się z brakiem włączenia swoich biznesów do rejestru poselskiego. Mimo że Baudet nie będzie mógł wypowiadać się w parlamencie, wciąż będzie mógł głosować.

Posłowie wyrazili również zaniepokojenie słowami Baudeta na temat Władimira Putina. Polityk miał tłumaczyć, że używał metafory.

Źródło: Aneta Wasilewska, Interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *