Prezes ZChR w Radio Maryja: Włochy będą kolejnym państwem – po Węgrzech i po Polsce – które dołączy do swoistego elitarnego klubu „Europy Ojczyzn”

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

Włochy będą kolejnym państwem – po Węgrzech i po Polsce – które dołączy do swoistego elitarnego klubu „Europy Ojczyzn”, który będzie przeciwstawiał się hegemonii niemieckiej, ale będzie się przeciwstawiał przede wszystkim narzucaniu pozatraktatowej woli przez Komisję Europejską – mówił dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ekspert ds. międzynarodowych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr Bogusław Rogalski odniósł się do wygranej przez prawicę wyborów we Włoszech. Spotkało się to z ogromną falą krytyki ze strony Komisji Europejskiej.

To dalszy ciąg walki instytucji unijnych, lewicowych, neomarksistowskich, służących hegemonii Niemiec w Europie, walki z państwami narodowymi. Walki z tymi rządami, które chcą budowania „Europy Ojczyzn”, a jednoznacznie przeciwstawiają się budowaniu federalnej Europy, która jest niezgodna z traktatami unijnymi. Nowy włoski rząd – który się kształtuje, któremu będzie przewodziła Giorgia Meloni, polityk bardzo przewidywalny, ale polityk o konkretnych, konserwatywnych, chrześcijańskich poglądach –  będzie stał w kontrze do tego, co robią elity europejskie, co robi Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej. Stąd atak Ursuli von der Leyen i atak instytucji unijnych straszący Włochy konsekwencjami” 

– mówił dr Bogusław Rogalski.

Dla Polski nowy rząd i wynik wyborów we Włoszech jest nadzieją na to, że nasz kraj pozyska konkretnego, stanowczego partnera, który wesprze nas w budowaniu „Europy Ojczyzn”.

Polska pozyska partnera, który będzie się przeciwstawiał przede wszystkim naruszaniu prawa przez instytucje unijne, wychodzeniu poza traktaty, poza uprawnienia, które zostały nadane instytucjom przez państwa członkowskie. Na pewno będziemy mieć w rządzie włoskim nowego sojusznika. To będzie kolejne państwo – po Węgrzech i po Polsce – które dołączy do swoistego elitarnego klubu „Europy Ojczyzn”, który będzie przeciwstawiał się hegemonii niemieckiej, ale będzie się przeciwstawiał przede wszystkim narzucaniu pozatraktatowej woli przez Komisję Europejską. Te nadzieje na dobre relacje nie są bezpodstawne. Giorgia Meloni jest jeszcze oficjalnie szefową Europejskiej Partii Konserwatystów i Reformatorów, w której zasiada PiS, Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin. To daje dużo do  myślenia na temat tego, jak będą rozwijały się nowe relacje międzynarodowe, które będzie prowadziła Giorgia Meloni i na pewno to będzie miało duży wpływ na wsparcie Polski na arenie unijnej” 

– podkreślał gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z dr. Bogusławem Rogalskim można odsłuchać [tutaj].

Źródło: radiomaryja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *