Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski reaguje na personalny atak mniejszości niemieckiej w Parlamencie Europejskim na wiceministra Janusza Kowalskiego

Zastępca Naczelnego

Poseł Janusz Kowalski (SP), prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

Wczoraj w Strasburgu prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski uczestniczył w posiedzeniu Intergrupy ds. Tradycyjnych Mniejszości Narodowych i Językowych w Parlamencie Europejskim. – W czasie posiedzenia doszło do haniebnego personalnego ataku na polskiego wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego, którego porównano do Eriki Steinbach, a Solidarną Polskę do antyimigranckiej i skrajnej Alternatywy dla Niemiec. Tutaj jest potrzebna odpowiednia reakcja dyplomatyczna z polskiej strony albowiem rękami polskich obywateli narodowości niemieckiej państwo niemieckie uskutecznia retorsje za słuszne domaganie się przez Polskę reparacji wojennych od Niemiec. Co szczególnie haniebne, w tym posiedzeniu w imieniu mniejszości niemieckiej uczestniczył przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Rafał Bartek, który powinien natychmiast zostać odwołany z zajmowanej funkcji w samorządzie, bo otrzymuje środki finansowe z pieniędzy polskich podatników. Dodam, że dr Bogusław Rogalski jako europoseł VI kadencji zajmujący się sprawą funkcjonowania Jugendamtów oraz przejmowaniem nieruchomości przez Niemców na tzw. Ziemiach Odzyskanych spotkał się z groźbami pozbawienia życia członka jego rodziny. Ta sprawa była zgłoszona organom ścigania i była przedmiotem międzynarodowego śledztwa. Obawiamy się, że rozpętanie kampanii przeciwko polskiemu wiceministrowi może stanowić dla wiceministra Kowalskiego i jego rodziny zagrożenie. Udział w personalnej nagonce na przedstawiciela polskiego rządu ze strony znanego z separatystycznych wypowiedzi eurodeputowanego Łukasza Kohuta w czasie posiedzenia Intergrupy uważamy za skandaliczny – mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.Prezes ZChR opisuje skandal w Parlamencie Europejskim

Posiedzenie Intergrupy ds. Tradycyjnych Mniejszości Narodowych i Językowych w dniu 6.10.2022/Facebook

Wczoraj w Parlamencie Europejskim doszło do haniebnego ataku przedstawicieli mniejszości niemieckiej w Polsce na Polskę i personalnie na wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego, wielkiego patriotę i obrońcę praw Polaków w Niemczech.

Niemcy z VdG (Verband der deutschen Gesellschaften): Rafał Bartek (przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego), Michał Schlueter, Barnard Gaida i Joanna Hassa na posiedzeniu Intergrupy ds. Tradycyjnych Mniejszości Narodowych i Językowych – wspierani przez śląskiego separatystę europosła Łukasza Kohuta – oskarżali Polskę o rzekome niszczenie i dyskryminację mniejszości niemieckiej w Polsce. Zaatakowali też personalnie wiceministra Janusza Kowalskiego zarzucając mu rzekomy udział a antyniemieckiej działalności porównując go do Eriki Steinbach, a Solidarną Polskę  do antyimigranckiej i skrajnej niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Dodatkowo stwierdzili, że mają poparcie w tej sprawie organizacji mniejszości ukraińskiej w Polsce.”

– opisuje na Facebooku wczorajsze wydarzenia lider ZChR.

Te kłamliwe oskarżenia wobec Polski i ministra Kowalskiego  to skandal oraz antypolskie działania przedstawicieli mniejszości niemieckiej, którzy są polskimi obywatelami. To przypomina przedwojenną niemiecką „V kolumnę”! To niedopuszczalne zachowanie godzące w polski interes narodowy w retorsji na słuszne domaganie się od Niemiec reparacji wojennych.”

– podsumowuje w swoim poście dr Bogusław Rogalski.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *