ZChR staje w obronie skazanego członka zarządu Lux Veritatis i proponuje wprowadzenie tzw. ław przysięgłych

Zastępca Naczelnego

Lidia Kochanowicz-Mańk/YouTube.com

W czyim interesie działa sąd? Na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu za nieudostępnienie informacji publicznej skazano dziś Lidię Kochanowicz-Mańk z zarządu Fundacji Lux Veritatis. Sąd uniewinnił jednocześnie dwóch innych członków zarządu – o. Tadeusza Rydzyka oraz o. Jana Króla. Bardzo ciężki, niewspółmierny do „winy” wyrok na Lidię Kochanowicz zapadł po tym, jak domagała się tego Sieć Obywatelska Watchdog – współfinansowana przez fundacje związane ze środkami finansowymi Georga Sorosa. – podaje portal wPolityce.pl.

Od dawna wskazujemy, że panaceum na obecną gangrenę, która toczy polskie sądownictwo, jest wprowadzenie tzw. ław przysięgłych w postępowaniach karnych i szczególnie zawiłych cywilnych. Spór o KRS czy Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego z Komisją Europejską i jego efekty niewiele zmieniają dla przeciętnego Kowalskiego. Gdyby na podstawie art. 182 Konstytucji RP wprowadzono na przykład nowy kodeks postepowania karnego wprowadzając postulowane przez nas rozwiązanie, to z pewnością wyrok w sprawie członka zarządu Fundacji Lux Veritatis pani Lidii Kochanowicz-Mańk byłby inny i realizował społeczne poczucie sprawiedliwości. Zatem po wyborach w roku 2023 będziemy postulowali zmiany, o których mówimy. Chociaż jesteśmy przekonani, że członkowie zarządu Lux Veritatis nie popełnili żadnego przestępstwa, to apelujemy do pana prezydenta Andrzeja Dudy o zastosowanie w sprawie pani Lidii Kochanowicz-Mańk prawa łaski – podobnie do użycia tej prerogatywy prezydenckiej w sprawie ministra Mariusza Kamińskiego. Ten atak na wolne media katolickie trzeba przecież odeprzeć”

– mówi Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Niedawno, w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu Prawy.pl ks. Ryszardem Halwą, projekt wprowadzenia tzw. ław przysięgłych omówił prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski. Okazuje się, że jest to jeden z ważniejszych projektów, które ZChR będzie realizowało po wyborach parlamentarnych w roku 2023.

ZOBACZ WYPOWIEDŹ PREZESA ZChR

na temat tzw. ław przysięgłych

Watchdog na barykadzie …

Sprawa dotyczy wniosku o informację publiczną, który do fundacji Lux Veritatis złożyła Sieć Obywatelska Watchdog. Odpowiedzi ostatecznie udzielono, jednak – jak podkreśla Watchdog – była ona spóźniona i niepełna. Prokuratura najpierw odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie, a potem dwukrotnie je umorzyła. Stowarzyszenie złożyło więc do sądu subsydiarny akt oskarżenia. Objęci nim zostali: prezes fundacji o. Tadeusz Rydzyk oraz członkowie zarządu o. Jan Król oraz Lidia Kochanowicz-Mańk.”

– podaje portal wPolityce.pl.

W czwartek wolski sąd rejonowy zdecydował o uniewinnieniu o. Tadeusza Rydzyka oraz o. Jana Króla. Za winną uznał jedynie Lidię Kochanowicz-Mańk, skazując ją na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok oraz 3 tys. zł grzywny. Sąd zobowiązał ją także do udostępnienia informacji publicznej, o którą wnioskował Watchdog.”

– czytamy.

 

W obronie Radia Maryja, TV Trwam i Lux Veritatis

Organizacja Watchdog, która w sposób brutalny i skandaliczny zaatakowała Fundację „Lux Veritatis” i o. Tadeusza Rydzyka CSsR, kontynuuje to, co dzieje się na zachodzie Europy i w Polsce. Stowarzyszenie Watchdog jest kolejną odsłoną neomarksistowskiej rewolucji, która jakiś czas temu przekroczyła Odrę i walcem przetacza się również przez Polskę. Ten atak nie może zostać bez odpowiedzi ze strony środowisk chrześcijańskich” 

– ocenił w wywiadzie z maja 2021 roku dla Radio Maryja prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/Twitter

Stowarzyszenie Watchdog jest międzynarodową organizacją wspieraną m.in. przez Fundację im. Róży Luksemburg. Przypomnijmy, że Róża Luksemburg była komunistką, która gloryfikowała tamte metody ponad wiek temu. Niemiecka Fundacja im. Róży Luksemburg finansuje i wspiera Watchdog oraz współpracuje z niemiecką skrajnie lewicową partią. Dodatkowo trzeba podkreślić, że stowarzyszenie jest również wspieranie przez Fundację im. Stefana Batorego należącą do George’a Sorosa będącego skandalistą, spekulantem finansowym i multimiliarderem. Postawił on sobie za cel atakowanie i likwidowanie wszystkiego, co jest związane z chrześcijaństwem i konserwatyzmem” 

– wyjaśnił na antenie toruńskiego radia lider chadeków.

 

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU z dr Bogusławem Rogalskim

z maja 2021 roku

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte