Sukces ZChR! Molnupiravir, doustny lek przeciw COVID-19, dopuszczony do obrotu i tym samym może być legalnie dystrybuowany na terytorium Polski!

Zastępca Naczelnego1

Mateusz Morawiecki, prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/FB

9 grudnia 2021 roku z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego „o natychmiastowe dopuszczenie do obrotu i podjęcie produkcji przez państwowe zakłady farmaceutyczne leku na COVID-19 o nazwie molnupiravir koncernu Merck &Co we współpracy z firmą biotechnologiczną Ridgeback Biotherapeutics” zwrócił się dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Molnupiravir, lek przeciw COVID-19, otrzymał wszystkie niezbędne pozwolenia na dopuszczenie do obrotu i tym samym może być legalnie dystrybuowany na terytorium Polski – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. – Już 17 grudnia 2021 roku dotarła do Polski pierwsza partia molnupiraviru. To oczywisty efekt wsłuchania się przez premiera Morawieckiego w głos konstruktywnej opozycji z ZChR. Dzisiaj resort zdrowia dopuścił ten doustny lek na COVID-19 do obrotu. Czekamy na podjęcie jego produkcji w kraju. Niemniej jednak, inicjatywa dra Bogusława Rogalskiego uratuje życie setkom Polaków – powiedział NGO Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Resort zdrowia wskazał w środowym komunikacie, że produkt leczniczy Lagevrio/ molnupiravir jest dopuszczony do obrotu w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków (EMA), pomimo braku dopuszczenia do obrotu w Unii Europejskiej, produkt ten może być stosowany w leczeniu osób dorosłych z COVID-19, które nie wymagają tlenoterapii i są w grupie zwiększonego ryzyka rozwoju ciężkiego COVID-19. Rekomendacja ma wesprzeć organy krajowe, które mogą podjąć decyzję o możliwym wczesnym zastosowaniu leku przed dopuszczeniem do obrotu, na przykład w sytuacjach nagłych, w świetle rosnącego wskaźnika zakażeń i zgonów z powodu COVID-19 w całej UE”

– podaje portal Niezalezna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin apeluje do Mateusza Morawieckiego o dopuszczenie do obrotu i produkcję brytyjskiego leku na COVID-19

Prezes chadeków z ZChR dr Bogusław Rogalski apeluje do Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego o dopuszczenie amantadyny w leczeniu COVID-19!

Wielki sukces chadeków z ZChR! 17 grudnia do Polski dotarł doustny lek na COVID-19!

Kryteria włączenia pacjentów do terapii to: rozpoznanie COVID-19; wystąpienie objawów COVID-19 w ciągu ostatnich pięciu dni; pacjent dorosły oraz należący do grupy ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19 (m.in. wiek powyżej 65 lat, aktywny proces nowotworowy (nowotwory złośliwe), leczenie immunosupresyjne, niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, kardiomiopatie, cukrzyca, POCHP, Otyłość (BMI > 35), przewlekła choroba nerek, pensjonariusze domów pomocy społecznej).”

– podał portal.

Piotr Galicki

  1. Adrian
    | ID: 6324e577 | #1

    a co z Amantadyną? przecież jest tania, skuteczna i przetestowana a ten „lek” to tak naprawdę nie wiadomo co to jest

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.