Ambasador Polski w Czechach oraz pełnomocnik rządu ds. dialogu z diasporą żydowską zostali odwołani przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W mediach krytykowali działania polskiego rządu

Zastępca Naczelnego

Foto ilustracyjne/Facebook/gov.pl

Ambasador Polski w Czechach oraz pełnomocnik rządu ds. dialogu z diasporą żydowską zostali odwołani przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W mediach krytykowali działania polskiego rządu.

Mirosław Jasiński, powołany w grudniu na ambasadora Polski w Czechach, w rozmowie z niemiecką gazetą stwierdził, że genezą sporu o kopalnię Turów jest brak empatii, zrozumienia i chęci podjęcia dialogu przez stronę polską.

Na pewno takimi wypowiedziami nam nie pomaga. Liczę, że w czasie kolejnego spotkania (ono jest zaplanowane na 18 stycznia) z panią minister Hubaczkową będziemy w stanie dojść do porozumienia”

– podkreśla minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa.

Dyplomata za swoje słowa został odwołany. Trwa procedura wyboru jego następcy.

Liczymy, że to stanowisko zostanie obsadzone jak najszybciej”

– mówi rzecznik MSZ, Łukasz Jasina.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowało również o zwolnieniu pełnomocnika rządu do spraw dialogu z diasporą żydowską. Jarosław Nowak na łamach brytyjskiej gazety skrytykował działania polskiego rządu wobec środowisk żydowskich.

ZOBACZ MATERIAŁ TV TRWAM

To bardzo niebezpieczne, jeśli polscy dyplomaci nie bronią polskich interesów – zauważa ekspert ds. międzynarodowych, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, dr Bogusław Rogalski.

To jest nie do przyjęcia i to jest niezrozumiałe. Bez silnej dyplomacji, w której będą obsadzeni polscy dyplomaci, nie da zbudować się silnej pozycji polski na arenie międzynarodowej”

– mówi dr Bogusław Rogalski.

Tak ważnej w obecnej sytuacji geopolitycznej.

Źródło: TV Trwam News

Komentarze są zamknięte