Chadecy z ZChR zaapelowali o usunięcie Janusza Korwin-Mikke z koła poselskiego. Czy szokujące teorie polityka Konfederacji Wolność i Niepodległość szkodzą Polsce?

Zastępca Naczelnego1

Janusz Korwin-Mikke/Facebook

Janusz Korwin-Mikke znów postanowił zaszokować publikę. Szkoda tylko, że stary ekscentryk do swojego zgranego repertuaru cały czas dorzuca tematy, których nie powinno się poruszać, choćby ze względu na tragiczne wspomnienia ofiar. I tym razem jeden z liderów Konfederacji uznał za stosowne serwować teorie o rzekomym braku wiedzy Adolfa Hitlera nt. Holokaustu – opisuje wPolityce.pl. – Naprawdę nie ma dowodu, że Hitler wiedział o Holokauście! To nie jest protokół 1%, ale ciekawostka historyczna – zapewnia na Twitterze Korwin-Mikke.

Lider Konfederacji Wolność i Niepodległość Janusz Korwin-Mikke ogłosił dosyć dawno w wywiadzie dla DoRzeczy.pl, że „(…) pan Putin jest znakomitym prezydentem Rosji i byłby świetnym prezydentem Polski”. Mało tego, lider Konfederacji Wolność i Niepodległość w styczniu 2020 roku przekonywał, że „Putin ma rację! Nie można stawiać znaku równości między Związkiem Sowieckim a III Rzeszą”. Tym razem postanowił wyrazić publicznie swoje wątpliwości w sprawie wiedzy Adolfa Hitlera w zakresie jego wiedzy o Holokauście. Taka teza wyartykułowana przez posła na Sejm RP i lidera partii politycznej po prostu wyrządza szkodę polityczną Polsce. Apelujemy do posłów z koła poselskiego Konfederacji o usunięcie Janusza Korwin-Mikke ze swoich szeregów, aby swoje szokujące teorie ogłaszał w przyszłości na rachunek posła niezrzeszonego. Do samego Janusza Korwin-Mikke apelujemy o rezygnację z mandatu parlamentarnego. Sejm RP to nie cyrk”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej, Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Mój dziadek, narodowości polskiej, Ewald (Edward) Cyrnal, urodzony się 4.11.1909 r., w 1940 roku dostał się do obozu w Oświęcimiu, nr obozowy 19974. Przez całą wojnę przebywał w różnych niemieckich obozach. Mam zatem moralny obowiązek, aby zaprotestować, gdy poseł na Sejm RP Janusz Korwin-Mikke opowiada swoje bajki na temat wiedzy Adolfa Hitlera o Holokauście. Po prostu tutaj trzeba zachować się jak trzeba”

– mówi NGO Paweł Czyż z ZChR.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Polakom było lepiej, jak nie mieli własnego państwa? Leszek Miller był najlepszym premierem III RP? Tak twierdzi Janusz Korwin-Mikke

Przypomnijmy, że negowanie Holokaustu jest naukową bzdurą. W Niemczech takie wypowiedzi zagrożone są surową karą – tak było w przypadku Ursuli Haverbeck, która od lat przekonuje, że masowe mordowanie ludzi w komorach gazowych nie mogło mieć miejsca, a były niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau nie był obozem zagłady, tylko zwykłym obozem pracy”

– czytamy na łamach Wirtualnej Polsce.

Piotr Galicki

  1. Dynak Mirosław
    | ID: c2cfdbba | #1

    To skandal, korwinizm już przybrał rozmiary głupoty i wariactwa na szeroka skalę…Precz…

Komentarze są zamknięte