Ponad 200 mln zł na zniszczoną linię. Samorządy chcą, aby do Cieszyna znowu jeździły pociągi – obwieszcza w tytule swojego tekstu lokalna „Gazeta Wyborcza”. – Wszystko ładnie, pięknie … ale tak się składa, że „Aglomeracja Beskidzka” przywłaszcza sobie cudze sukcesy. W lutym 2020 roku w imieniu Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin złożyłam do władz Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca petycje w sprawie połączenia szybkim połączeniem kolejowym Bielska-Białej z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Chodziło też o rewitalizację linii kolejowej z Bielska-Białej do Cieszyna, o co zabiegałam jako radna Sejmiku Województwa Śląskiego poprzedniej kadencji. Teraz „Gazeta Wyborcza” bije peany, że samorządowcy z „Aglomeracji Beskidzkiej” o coś zbiegają. Warto dodać, że głosami radnych PO oraz Klubu Radnych Niezależni.BB (byłego parlamentarzysty OKP/UD/UW Janusza Okrzesika) Rada Miejska w Bielsku-Białej odrzuciła w czerwcu 2020 roku petycję ZChR, aby potem przekonywać, że władze miasta rządzonego przez polityków partii Borysa Budki coś wymyśliły. To żenująca kradzież intelektualna i wypinanie piersi po medale za inicjatywy innych środowisk – powiedziała Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Monika Socha-Czyż, przewodnicząca okręgu bielskiego ZChR.
Na czym Polska będzie opierać swoją politykę energetyczną w perspektywie np. 2050 roku? Rozmowa z posłem PiS Krzysztofem Kozikiem
2Unia Europejska odchodzi od węgla, albo szerzej – paliw kopalnych. Na czym więc Polska będzie opierać swoją politykę energetyczną w perspektywie np. 2050 roku? Rozmowa z Krzysztofem Kozikiem, posłem Prawa i Sprawiedliwości, byłym wiceprezesem Kompanii Węglowej, a wcześniej górnikiem i związkowcem.
Eurodeputowany AWPL-ZChR Waldemar Tomaszewski: Zdrowie i życie ludzi jest najważniejsze
Na początku marca odbyła się sesja Parlamentu Europejskiego, podczas której europarlamentarzyści zajęli się kluczowym wyzwaniem w ostatnich miesiącach dla instytucji unijnych i wszystkich państw członkowskich, problemem kryzysu zdrowotnego związanego z pandemią koronawirusa. W związku z tym, UE postanowiła wprowadzić specjalny Program działań Unii w dziedzinie zdrowia na lata 2021-2027, nad którym odbyła się debata przewodnia tej sesji Europarlamentu. Udział w niej wziął również poseł Waldemar Tomaszewski, przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin, zwracając uwagę na potrzebę wsparcia najbardziej dotkniętych kryzysem zdrowotnym grup szczególnie wrażliwych, takich jak dzieci, osoby starsze czy rodziny o niskich dochodach.