Dotychczasowa poseł Platformy Paulina Hennig-Kloska przechodzi do Polski 2050. Chadecy z ZChR mówią o „wilku w owczej skórze”

Zastępca Naczelnego

Paulina Hennig-Kloska, Szymon Hołownia/FB

Do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050 dołącza czworo nowych członków, w tym dotychczasowa poseł Koalicji Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska – poinformowało ugrupowanie w poniedziałek rano. Wcześniej do ruchu Polska2050 przystąpiły posłanki Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury.

Szymon Hołownia „sieje wokół herezję i opowiada bzdury, choćby o tym „że w niebie będą nas sądzić zwierzęta”, świnie, które zjadaliśmy”. Poza tym, popiera proaborcyjny Strajk Kobiet i in vitro. O tym czy ktoś jest katolikiem mówi stosunek do życia, zwłaszcza dzieci nienarodzonych. To co publicznie głosi Szymon Hołownia w sprawach wiary, to potępiony przez Kośćiół katolicki synkretyzm religijny. Hołownia to wilk w owczej skórze”

– powiedział niedawno Niezależnej Gazecie Obywatelskiej prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

CZYTAJ WIECEJ:

Szymon Hołownia (Polska 2050) kontra dr Bogusław Rogalski (ZChR). Dwie wizje Polski i roli Kościoła katolickiego

Lider ZChR w „Aktualnościach dnia” Radio Maryja zauważył, że współcześnie zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Europie (także w Polsce w postaci Platformy Obywatelskiej) mamy do czynienia „z udawanymi ruchami politycznymi”.

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski

Tzn. z ruchami, które nie mają idei, wokół której budowaliby swój program polityczny, a mają jedynie interesy, które chcą realizować poprzez swoją władzę. Platforma Obywatelska, tracąc kilkukrotnie poparcie na polskiej scenie politycznej, stosowała wytrychy polityczne, którymi było tworzenie tzw. przystawek politycznych czy partii klonów. Przypomnę Ruch Palikota, który miał zagwarantować Platformie Obywatelskiej ciągłość rządzenia w Polsce. Janusz Palikot miał przyciągnąć do Platformy skrajnie antyklerykalne, antychrześcijańskie osoby i wówczas przekonaliśmy się, że Platforma Obywatelska nie ma nic wspólnego z chadecją. Później była partia Ryszarda Petru, a dzisiaj klonem Platformy Obywatelskiej i przedłużeniem funkcjonowania na scenie politycznej ludzi Donalda Tuska czy ludzi z Unii Wolności jest Polska 2020 Szymona Hołowni. To wszystko są ugrupowania będące fałszywymi prorokami czy wilkami w owczej skórze” 

– wskazał w rozmowie z toruńską rozgłośnią dr Bogusław Rogalski.

Nasi koledzy ze Zjednoczonej Prawicy powinni zauważyć, że prawica potrzebuje „nowego otwarcia”. Oczywiście w wielu kwestiach się różnimy. Widzimy jednak możliwość współpracy, gdyby doszło do przedterminowych wyborów lub po wyborach w roku 2023. Jesteśmy sojusznikami „dobrych zmian” i oczekujemy, że w mediach publicznych zostanie zdjęta ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin cenzura. Nasze środowisko jest antytezą ugrupowania Szymona Hołowni. Musimy dać szansę Polkom i Polakom na dalsze rządy prawicy po kolejnych wyborach i dlatego publiczne ujawnianie prawdziwych intencji byłego prezentera TVN jest bardzo istotne”

– mówi NGO Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR.

Źródło: kpc, wPolityce.pl/PAP/Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte