Adam Bielan do członków Porozumienia: Gowinem kieruje „pragnienie zemsty”. Chadecy z ZChR za współpracą prawicy w wyborach w 2023 roku

Zastępca Naczelnego2

Foto za Facebook.com

Działania Jarosława Gowina powodowane są głównie pragnieniem zemsty względem tych polityków Porozumienia, którzy w kwietniu ubiegłego roku wyrażali inne zdanie” – pisze Adam Bielan w swoim liście do członków Porozumienia. – Znam Adama Bielana jeszcze z czasów, gdy był posłem Niezależnego Zrzeszenia Studentów w ramach Akcji Wyborczej „Solidarność”. Miał też ważny wkład w kampanię prezydencką prof. Lecha Kaczyńskiego. To poważny polityk Zjednoczonej Prawicy. Trudno zatem lekceważyć jego zarzuty wobec Jarosława Gowina, byłego ministra sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. Kołysanie Zjednoczoną Prawicą to wprost prezent dla totalnej opozycji. Tymczasem trzeba szerokiej współpracy na prawicy, aby zatrzymać powstanie nowej koalicji PO – Polska 2050 – SLD – PSL po wyborach w 2023 roku – powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

CZYTAJ WIĘCEJ:

„Gowin trojański”? Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk ujawnił, że Jarosław Gowin chciał przejść na stronę totalnej opozycji

(T)Rap Gowina. Czy Zjednoczona Prawica ma szansę wygrać wybory w 2023 roku?

Jako prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin wzywam wszystkich polityków na prawicy. Tych, którzy nie zgadzają się z tym, aby zdziczenie, ataki, których doświadczamy na ulicy, stały się normą. Wszystkich tych, którzy nie akceptują barbarzyństwa neomarksistów, lewicy, którzy nie akceptują nowej rewolucji światopoglądowej, która przetacza się walcem przez naszą Polskę. Dziś wzywam ich do tego, abyśmy wzięli wszyscy wspólnie razem w projekcie „Sejm 2023″. To projekt, który ma zjednoczyć polityków prawicy (…)”

– mówił w listopadowym apelu prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski. Warto dodać, że ZChR popierało w ostatnich wyborach prezydenckich reelekcję Andrzeja Dudy.

ZOBACZ APEL LIDERA ZChR dra. Bogusława Rogalskiego

Bielan o sytuacji w Porozumieniu

Jak podkreślił Adam Bielan, działania Jarosława Gowina są próbą zbudowania nowej koalicji politycznej, która miałaby zastąpić rząd Zjednoczonej Prawicy – ocenia portal DoRzeczy.pl.

Szybko jednak okazało się, że spór o termin wyborów stanowił jedynie pretekst do podjęcia rozmów z opozycją, dotyczących wyłonienia nowej większości parlamentarnej, a tym samym pozbawienia władzy obozu Zjednoczonej Prawicy. (…) Wiemy, że Jarosław Gowin negocjował dla siebie stanowisko Marszałka Sejmu, dzięki któremu, w sytuacji opróżnienia urzędu Prezydenta RP, miał przejąć obowiązki głowy państwa”

– czytamy w liście eudodeputowanego Adama Bielana.

Każdy obywatel powinien przestrzegać prawa, a każdy członek partii powinien przestrzegać dodatkowo naszej wewnętrznej konstytucji czyli statutu. Przepisów tych powinien przestrzegać przede wszystkim prezes partii politycznej”

– czytamy w dokumencie podpisanym przez eurodeputowanego. Bielan przekonuje, że w świetle przepisów statutowych, obowiązki prezesa trafiły teraz w ręce przewodniczącego Konwencji Krajowej.

Mandat Konwencji Krajowej – nowego ciała wprowadzonego w miejsce Rady Politycznej – rozpoczął się 4 listopada 2017 r., kiedy to odbył się Kongres Zjednoczeniowy. Z uwagi na sytuację nadzwyczajną, spowodowaną pandemią, kadencja tego ciała została wydłużona o rok, zatem upływa najpóźniej w dniu 4 listopada 2021 r.. Do tego czasu bezwzględnie należy przeprowadzić w naszej partii wybory”

– podkreśla w liście eurodeputowany.

Piotr Galicki

 

 1. Dynak Mirosław
  | ID: 8389d479 | #1

  Do boju…

 2. Anonim
  | ID: 706254a7 | #2

  Precz z Gowinem=sługusem Tuska ⁉️❗
  Popieram Adama Bielana ❣️

Komentarze są zamknięte