Prezydent Andrzej Duda twardo broni konstytucyjnych praw rodziców

Zastępca Naczelnego

W rozmowie z „Gazetą Polską” prezydent Andrzej Duda był pytany o decyzję unijnej polityk, komisarz ds. równości Heleny Dalli, która przekonuje Komisję Europejską do sankcji finansowych wobec polskich gmin, które nazywane są przez postkomunistów i neomarksistów strefami „anty-LGBT” lub tych gmin, które jednocześnie przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodzin.

 

Według mojej wiedzy tylko jedna z gmin dotkniętych tą decyzją faktycznie podjęła uchwałę o obronie praw rodziny i rodziców. Reszta takich uchwał nie podejmowała. Widać więc, że decyzja UE w tej sprawie nie była prawdopodobnie umotywowana kwestiami ideologicznymi i tylko niektórzy chcą to tak przedstawiać, żeby podgrzewać atmosferę”

– powiedział Andrzej Duda.

Podczas wywiadu Duda nawiązał także do kwestii wpływu rodziców na wychowywanie ich dzieci.

Rodzice mają konstytucyjne prawo do wychowywania dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami. I to rodzicom należy się największe zaufanie, a nie jakimkolwiek organizacjom czy instytucjom międzynarodowym. Nikt lepiej nie wychowa swojego dziecka niż rodzice. Polskie rodziny chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, a ja wierzę, że potrafią zadbać o ich rozwój”

– ocenił prezydent.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte