W Krakowie piknikują w czasie pandemii

Zastępca Naczelnego

Foto za Miasto Kraków

Pomimo nadal trwającej inwazji koronawirusa spotkaniem w parku im. Wojciecha Bednarskiego w Podgórzu zainaugurowano tegoroczną edycję „Pikników krakowskich”, które cieszyły się sporym powodzeniem mieszkańców miasta w ubiegłych latach – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

W ramach akcji przez cały sierpień mieszkańcy będą mogli gromadzić się w miejskich parkach, aby wspólnie piknikować. Cykl pod hasłem <Pikniki krakowskie> ma zachęcać do korzystania z miejskich terenów zielonych, a także popularyzować ideę wspólnoty lokalnej, propagować właściwe nawyki żywieniowe oraz zdrowy styl życia. Wydarzenie organizowane jest po raz trzeci przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Krakowskie Biuro Festiwalowe. W tym roku z powodu pandemii Covid-19 jego program i zasady zostały dostosowane do obowiązujących przepisów sanitarnych”

– czytamy w depeszy PAP.

W sierpniowe weekendy piknikowicze odwiedzą dziewięć miejskich parków wypoczywając na trawie, wspólnie ćwicząc, próbując potraw serwowanych z foodtrucków, a także uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych: koncertach na żywo i w seansach kina plenerowego.

„Piknik krakowski” od kilku lat w okresie letnim gromadzi w parkach tysiące osób: mieszkańców oraz turystów. Dzięki tej inicjatywie, nie wyjeżdżając za miasto, można poczuć się w sercu Krakowa jak na wakacjach. Oczywiście najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo krakowianek i krakowian. Bacznie obserwujemy bieżącą sytuację i dostosowujemy się do obowiązujących wymogów służb sanitarnych”

– powiedziała PAP dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.

Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie Piotr Kempf ocenił, że ta akcja jest znakomitą okazją do zapoznania się z bogatą i interesującą historią krakowskich parków oraz ich przyrodniczymi atrakcjami.

W tym roku <Piknik krakowski> jest częścią akcji <Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków>, która w obliczu pandemii ma zachęcać krakowian do poznawania swojego miasta”

– napisała Polska Agencja Prasowa.

To piękna forma budowania i integrowania wspólnoty lokalnej.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte