Kabina dezynfekcyjna przed krakowskim Szpitalem Uniwersyteckim

Zastępca Naczelnego

Fot. za uj.edu.pl

Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej w postaci specjalnej kabiny stanął przed wejściem do Szpitala Uniwersyteckiego – poinformowało Radio Kraków.

To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce. Zostało przekazane szpitalowi przez producenta. W kabinie oprócz kamery termowizyjnej do pomiaru temperatury zamontowane są mata do dezynfekcji obuwia, automat z płynem dezynfekującym oraz lampy UV”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

Jeśli kamera termowizyjna wykryje podwyższoną temperaturę u osoby chcącej wejść do szpitala, automatycznie zarygluje drzwi.

Maszyna jest testowana. Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski zapowiada, że zostaną kupione następne. Szpital jest placówką jednoimienną – zajmuje się chorymi na COVID-19 i przyjmuje osoby z podejrzeniem zarażenia koronawirusem”

– napisano na stronie Radia Kraków.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte