Otwarte Tatry

Zastępca Naczelnego

Fot. ilustracyjne/ YT

Od 4 maja, w związku z rządową z polityką łagodzenia obostrzeń, zostaną otwarte wszystkie szlaki turystyczne w Tatrach – poinformowała Polską Agencję Prasową dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W związku z tym mamy kilka apeli i zaleceń. Będziemy zachęcać turystów do tego, żeby kupowali bilety wstępu na szlaki online. Można to zrobić np. za pomocą dwóch aplikacji. Chcemy do minimum wyeliminować punkt styku turysty z naszą obsługą. Należy pamiętać o konieczności zachowania dystansu w szczególności wszędzie tam, gdzie dochodzić do koncentracji ludzi, na szlakach najbardziej obleganych”

– powiedział PAP dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.

Wejścia na drogę do Morskiego Oka i do Doliny Kościeliskiej będą jednak limitowane. Rusza także kolejka linowa na Kasprowy Wierch. Na tatrzańskich szlakach nie będzie obowiązku używania maseczek, natomiast władze parku zalecają ich używanie na parkingach oraz w punktach sprzedaży biletów. Mimo że w wyższych partiach Tatr wciąż leży śnieg, po górach nie będzie już można poruszać się na nartach aż do kolejnej zimy”

– czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.

Na razie nie ruszy jeszcze transport konny fasiągami z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka i z powrotem.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte