Europejskie sanktuaria w sieci internetowej

Zastępca Naczelnego

Z inicjatywy Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) powstała internetowa platforma streamingowa najbardziej znanych sanktuariów na starym kontynencie pod nazwą SanctuaryStreaming.eu – podała Katolicka Agencja Informacyjna.

Obejmuje 28 miejsc pielgrzymkowych z 17 państw, w tym: Lourdes, Loreto, Fatimę, Altötting, Walsingham, Einsiedeln, Torreciudad i inne. Z Polski są to: Częstochowa, Kalwaria Zebrzydowska i Niepokalanów. Jej celem jest ułatwienie katolikom modlitwy w czasie ograniczenia dostępu do kościołów, związanego z pandemią koronawirusa. Jednocześnie ma pomóc Europejczykom wzrastać w duchu solidarności”

– czytamy w depeszy KAI.

Z poszczególnymi sanktuariami można się łączyć dzięki linkom z listy lub wybierając je na interaktywnej mapie, co pozwala na oglądanie internetowej transmisji trwającej tam właśnie Mszy Świętej, adoracji eucharystycznej bądź innego nabożeństwa.

Pomysł zrodził się na początku marca. w trakcie rozmowy przewodniczącego COMECE księdza kardynała Jean-Claude’a Hollericha z nuncjuszem apostolskim przy Unii Europejskiej ks. arcybiskupem Alainem Lebeaupinem.

Zainaugurowany 9 kwietnia portal pozostanie nadal czynny po zakończeniu pandemii koronawirusa. Jest otwarty na kolejne sanktuaria, które chciałyby dołączyć do tej inicjatywy”

– napisała Katolicka Agencja Informacyjna.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte