Dobra władza musi dawać dobry przykład

Zastępca Naczelnego

Rządzący powinni być bardzo ostrożni i powściągliwi tak w wykonywaniu swoich obowiązków, jak w realizacji osobistych zamierzeń. Szczególną zapobiegliwością muszą wykazywać się zaś w czasach trudnych, w których są bacznie obserwowani przez społeczeństwo.

Jednym nieprzemyślanym zachowaniem mogą poważnie nadwyrężyć swoją reputację, zwłaszcza że natychmiast nagłośnią je nieżyczliwe obozowi władzy media. W dzisiejszych czasach trzeba mieć świadomość bycia pod ciągłą obserwacją.

Przeciwnicy polityczni czyhają na każdy, choćby najdrobniejszy lub wydumany błąd. Po co ułatwiać im zadanie ostentacyjnie i niepotrzebnie łamiąc zasady obowiązujące wszystkich obywateli, a więc również reprezentantów władzy, którzy powinni dawać dobry przykład?

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte